Orhan Cami Meydanı hızla ilerliyor

Belediye bürokratları ile birlikte Orhan Camii Meydanı'ndaki çalışmaları inceleyen Başkan Zeki Toçoğlu, "Çalışmalar şuanda Adapazarı Belediyesi'nin önünde devam ediyor. İnşallah çok güzel bir meydana kavuşacağız. Orhan Cami Meydanı şehrimizin simgelerinden biri olacak" dedi.
Büyükşehir Belediyesi, Orhan Camii Meydan Projesi için çalışmalara hızlı bir şekilde devam ediyor. Gerçekleştirilen çalışmaları belediye bürokratları ile birlikte inceleyen Başkan Zeki Toçoğlu, Sakarya'nın çok güzel bir meydana kavuşacağını söyledi. Çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Başkan Toçoğlu, "Hemşerilerimizin de yakından bildiği gibi Orhan Camii ve Adapazarı Belediyesi önünde bir proje gerçekleştiriyoruz. Orhan Camii Meydan Projesi adını verdiğimiz projede çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah çok güzel bir meydana kavuşacağız" diye konuştu.

Orhan Cami Meydanı Sakarya'nın yemi simgesi

Çalışmalar hakkında detaylı bilgiler de veren Zeki Toçoğlu, "Çalışmalar kapsamında ilk olarak caminin duvarları yıkıldı. Birçok yerin zemin taşlarının döşenmesi tamamlandı. Adapazarı Belediyemizin önündeki havuzun da yıkımı gerçekleştirdik. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Çalışma kapsamında zemin taşlarının döşemesi yapılıyor, yeşil alanlar düzenleniyor, ışıklandırma ve oturma grupları yenileniyor. Aydınlatmalarımızın şu an montaj işlemleri tamamlanıyor. Bölgenin tarihi dokusuna ve kültürel mirasına uygun bir şekilde çalışma gerçekleştiriyoruz. Çalışmaları yakın bir zaman içerisinde tamamlayacağız. Çalışmalar tamamlandığında şehrimiz yeni bir meydana daha kavuşmuş olacak. Orhan Camimiz şehrimizle bütünleşmiş olacak ve bu meydan Sakarya'nın önemli simgelerinden biri olacak" dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2694542/orhan-cami-meydani-hizla-ilerliyor