Suriyeli 3 kardeş babalarını öldürüp gömmüş

Aziz GÜVENER'in haberi

MEDYABAR.COM -Adapazarı'na bağlı Karaköy Mahallesi'nde yaşayan bir kişi küçükbaş hayvanı kaybolunca hayvanını aramak için yol kenarında bulunan boş ahırın çevresinde arama yaptı. Ahırın bulunduğu bahçedeki ağacın altında toprağa gömülmüş bir cesedin bir kısmını gören kişi polise haber verdi.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ve cumhuriyet savcısının gözetiminde toprağa gömülü erkek cesedi çıkarıldı. Uzun süre önce gömüldüğü belirlenen erkek cesedi savcılığın ön otopsisi sonrasında İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Polis çevrede yaptığı araştırma sonrasında öldürülen kişinin Suriye uyruklu Ragheb Almahammad (43) olduğunu tespit etti. Polis, Ragheb Almahammad'ın çocukları 15 yaşındaki M.A, 17 yaşındaki L.A. ile 20 yaşındaki S.A. bilgilerine başvurulmak üzere emniyet müdürlüğüne getirdi.
Burada Arapça tercüman ile bilgilerine başvurulan üç kardeş babalarını öldürüp gömdüklerini itiraf ettiler. Üç kardeş Sakarya'da çeşitli işlerde çalıştıklarını, ancak babalarının kendilerini döverek eziyette bulunduğunu, bunun üzerine de 20 gün kadar önce babalarını dövdüklerini söylediler. Babalarının ölünce korktuklarını söyleyen çocuklar, cesedi evlerinin yakınlarında bulunan ahırın bahçesindeki ağacın altına gömdüklerini söylediler.

Bu haberler ilgili;


"Koyun ararken ceset parçaları buldu"

Adapazarı'nda babalarını öldürdükleri öne sürülen Suriyeli 3 kardeşten 2'si çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, 1'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, Karaköy Mahallesi'nde bir kişi, kaybolan küçükbaş hayvanını ararken bahçenin içindeki ağacın altında ceset görmesi üzerine durumu polise bildirdi.

Polis ekiplerince çıkarılan ve cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilen cesedin, yapılan araştırma neticesinde Suriye uyruklu Ragheb A'ya (43) ait olduğu tespit edildi.
Soruşturmayı genişleten polis ekipleri, Ragheb A'nın çocukları Muhammed A. (15), Iessa A. (17) ve Saib A'yı (20) gözaltına aldı.
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünde ilk ifadeleri alınan kardeşlerin, babalarının kendilerini dövdüğünü öne sürerek, öldürdüklerini ve gömdüklerini itiraf ettiği öğrenildi.
Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan Iessa A. ve Saib A. tutuklandı, Muhammed A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2695105/suriyeli-3-kardes-babalarini-oldurup-gommus