Muhtarlar yeni bilgisayarlarıyla hizmete hazır!

Büyükşehir Belediye Elektronik Muhtarlık Otomasyon Sistemi Tanıtım ve Teslim Toplantısı Orhangazi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun yanı sıra, Vali Yardımcısı Nurettin Yücel,Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Fatih Turan ve Ayhan Kardan,Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete, SATSO Başkan Vekili Emrullah Terzioğlu ve çok sayıda muhtar katıldı.

E-belediyecilikte Güçlü Hizmetler

Programın açılış konuşmasını yapan Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Türker Vardar, SEMOS'un zamana ve geleceğe yatırım yapan Büyükşehir Belediyesi'nin en önemli e-belediyecilik uygulamalarından biri olduğunu ifade etti. Vardar, "SEMOS Büyükşehir Belediyemiz tarafından hayata geçirilen bir yazılımdır. Bu hali ile Türkiye'ye örnek bir uygulama olan SEMOS'un tüm muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz" diye konuştu. Vardar'ın ardından söz alan Geyve Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Pınar ise, hayata geçirilen hizmetten dolayı Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Erdem'den Hizmet Teşekkürü

Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem ise, "SEMOS programı 2012 yılı itibarı ile Sakarya'daki 5 ilçemizde uygulandı. Yeni dönemde Büyükşehir hizmet sınırlarının genişlemesi ile birlikte programın kapsamının tüm il sınırlarına yayılacağını Büyükşehir Belediye Başkanımız müjdelemişti. 358 muhtarımıza da SEMOS programını kullanacakları bilgisayar ve yazıcılar takdim edilecek. Artık muhtarlarımız hizmetlerini daha hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirecek. Bizlere bu kolaylığı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu'na çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Muhtarlarla Uyumumuz Türkiye'ye Örnek

Muhtarlar ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuşmasına başlayan Başkan Toçoğlu, "Muhtarlarımızla en sık bir araya gelen, onlardan gelen talepleri en iyi ve hızlı bir şekilde takip eden belediyelerin başında geliyoruz. Bunun için son derece mutluyuz ve gururluyuz. Sizler yerel yönetimlerin en küçük ve sağlam yapı taşlarısınız. Demokrasimizin olgunlaşması noktasında yaptığınız katkıyı yadsıyamayız. Mahallede oturan vatandaşlarımız belediyesine ulaşmak istediğinde öncelikle muhtara başvurmaktadır. Muhtarlarımız vatandaş ile belediyeler arasında etkili bir iletişimi sağlamaktadır. Büyükşehir Belediyesi olarak sorunların tespit edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması hususunda muhtarlarımızı hizmet ortağı olarak görmekteyiz" diye konuştu.

SEMOS Örnek Bir Proje

Başkan Zeki Toçoğlu, "Muhtarlarımızın daha iyi şartlarda hizmet verebilmesi, diğer yandan da hızla değişen dünya şartlarına uygun bir şekilde kendimizi yenilememize imkân sağlaması açısından yeni bir proje geliştirdik. Şartlar değişiyor, teknoloji ilerliyor, zaman hızla akıp gidiyor. Değişen şartlar karşısında ayakta kalmak istiyorsak asla bu değişime seyirci kalamayız. Bu anlayışla birçok ilki şehrimize kazandırdık, kazandırıyoruz. Muhtarlarımızın kullanımına sunduğumuz Elektronik Muhtarlık Otomasyon Sistemi de Türkiye'ye örnek bir e-belediyecilik uygulaması olarak bu anlayışımızın bir ürünüdür" dedi.

358 Muhtar SEMOS ve Bilgisayarlarına Kavuşuyor

SEMOS'un muhtarlar için birçok yenilik getirdiğini de kaydeden Toçoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü; "Geçtiğimiz dönem Büyükşehir sınırlarındaki 311 muhtarımızı SEMOS programı ile buluşturduk. Elektronik Muhtarlık Otomasyon Sistemi muhtarlarımızın teknoloji karşısında kendilerini yenilemeleri açısından büyük önem taşıyor. Bu sayede muhtarlarımız hizmetlerini daha etkin ve hızlı bir şekilde gerçekleştirecek. SEMOS uygulamasını başlattığımız dönemde, inşallah tüm il sınırlarındaki muhtarlarımızda bu uygulamaya geçebilirler demiştik. Bugün bu niyetimizin de gerçekleşiyor olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. 358 muhtarımıza SEMOS sistemini ve bu sistem ile uyumlu bilgisayarlarını da hediye ediyoruz. Muhtarlarımız bu program aracılığıyla vatandaşlarımızın talep ve önerilerini daha hızlı bir şekilde belediyemize ulaştırıp çözüme kavuşturabilecekler.Elektronik Muhtarlık Otomasyon Sistemi, muhtarlarımız için birçok yeniliği beraberinde getirecek."

SEMOS Belgeleri

Açılış konuşmalarının ardından Muhtarlar Derneği Başkanı Erdem, Başkan Toçoğlu'na teşekkür ederek günün anısına hediye takdim etti. Başkan Toçoğlu, Vali Yardımcısı Yücel, Muhtarlar Derneği Başkanı Erdem, SESOB Başkanı Alişan, Ticaret Borsası Başkanı Mete ve SATSO Başkan Vekili Terzioğlu yeni dönemde programdan yararlanacak ilçe muhtarlarına temsili SEMOS belgelerini hediye etti.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2696264/muhtarlar-yeni-bilgisayarlariyla-hizmete-hazir