4 eski Bakanla ilgili iddiaları o araştıracak

Eski bakanlardan Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında, 17 Aralık süreci ile ilgili öne sürülen iddiaları araştırmak üzere Meclis Soruşturma Komisyonu kurulmuştu. Ancak, komisyon için üyeler tamamlanmadığı için komisyon kurulamadı.

Ak Parti, Soruşturma Komisyonu için üyelerin ismini belirleyerek Meclis Başkanlığı'na sundu. Ak Parti yönetimi 17 Aralık süreci ile ilgili lehte ve aleyhte konuşma yapmayan milletvekillerinin ismini şöyle açıkladı:

"Fahrettin Poyraz (Bilecik), Şuay Alpay (Elazığı), Mustafa Akış (Konya), Mehmet altay (Uşak), İlknur İnceöz (Aksaray), Hakan Çavuşoğlu (Bursa), İsmet Su (Bursa), Kemal Şerbetçioğlu (Bursa), Bilal Uçar (Denizli), Adem Yeşildal(Hatay), Recep Özel (Isparta), Hamza Dağ (İzmir), Muzaffer Aslan (Kırşehir), Kerim Özkul (Konya), Harun Tüfekçi (Konya), Ebubekir Gizligider (Nevşehir), Murat Göktürk (Nevşehir), A. İhsan Yavuz (Sakarya), Hilmi Bilgin (Sivas), Zeyid Aslan (Tokat), Fatih Şahin (Ankara), Ramazan Can (Kırıkkale), Hakkı Köylü (Kastamonu)."

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2696453/4-eski-bakanla-ilgili-iddialari-o-arastiracak