Esnafa böyle seslendi!

İlçe esnafını gezdi
MHP Milletvekili A. Adayı Mehmet Erdoğan durmak bilmiyor. Aday adaylığını açıkladığı ilk günden itibaren ilçeleri dolaşmaya başlayan Mehmet Erdoğan Geyve İlçesinde de partililer ve esnafla buluştu. MHP İlçe Başkanı Ali Demir ve İl Yönetim Kurulu üyesi Sebati Koçsar?ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete İl Genel Meclisi MHP Grup Başkanvekili Salih Okutan?da katıldı. Bir süre partililerle sohbet eden Mehmet Erdoğan daha sonra beraberindekilerle birlikte ilçe esnafını gezmeye başladı. Geyve-Alifuatpaşa Dolmuş Durağını ziyaret eden MHP?li Mehmet Erdoğan, burada MHP İktidarında şoför esnafı için yapılacak düzenlemeleri anlattı.

Şoför esnafı rahatlayacak
Ana hedefin şoför esnafının çıktısını azaltmak olduğunu belirtenMehmet Erdoğan, ?Öncelikle şoför esnafının en büyük çıktısı mazottur. Nasıl ki çiftçi tarlada tarımda mazotu kullanırken biz diyoruz ki ÖTV, KDV kalkacak; şoför esnafı için de bunu yapacağız. Bir kere mazota harcanan paranın düşmesi lazım. Çünkü ücretlere zam yapsan müşteri bulamıyorsun. Vatandaşa da yazık. Esnafın maliyetini düşürmemiz lazım. Bir de arabalar 5-6 yıl gibi sürede eskiyor. Aracı yenileyeceksin diyelim; biz MHP olarak seçim beyannamesindeki sözümüzde, şoför esnafı aracını yenilerken kesinlikle ÖTV ve KDV alınmayacaktır diyoruz. Aracı alırken de onlara özel, faizsiz kredi imkanı tanıyacağız? dedi.

Destek primini kaldıracağız
Durak ziyaretinin ardından çarşı içindeki esnafla ve her Perşembe kurulan büyük pazardaki esnafla tek tek görüşen Mehmet Erdoğan, vatandaşın başlıca sorununu öğrendikten sonra seçim beyannamesinde yer alan çözüm yollarını anlattı. MHP Milletvekili A. Adayı Mehmet Erdoğan, ?MHP İktidarında esnaf ve sanatlarımızın, emeklilik döneminde faaliyetlerine devam edenlerden yapılan sosyal güvenlik destek primi kesintisini tümüyle kaldıracağız. Büyük market zincirlerinin şehir merkezinde şube açmaları için asgari iş yeri büyüklüğü standardı getirilecek. Bu standarda uymayan mevcut şubelerin de bir program dâhilinde yerleşim yeri dışına taşınması sağlanacak ve küçük esnaf aleyhine gelişen haksız rekabetin önüne geçilecek. Küçük esnafımızın korunması için bu ve benzeri uygulamalarımız olacak. Ayrıca Hilal Kart projemizi de her yerde anlatıyoruz. Esnafımızın ve onlardan alışveriş yapan vatandaşımızın rahatlığı için MHP iktidarında özenle çalışacağız? diye konuştu.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2697018/esnafa-boyle-seslendi