'Belediye Başkanı vizyon sahibi olmalı'

"MHP'li belediyeciğin nasıl olduğunu herkes görecek"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı Belediye Başkan Adayı A. Tufan Demircioğlu, Meclis üyesi adayları ve ilçe teşkilatı ile birlikte Bağlar ve Çamyolu Mahallelerini ziyaret etti. Mahalle sakinleri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Demircioğlu "Biz önce insan, önce hizmet diyerek yola çıktık. Ahmet Tufan Demircioğlu Allah nasip ederse bu kente yaşlanıp, bu kentte ölecek. Bugüne kadar verdiğim sözün arkasında hep durdum, bugünden sonra da yapamayacağım hiçbir şeyin sözünü vermem, vermeyeceğim. İstediğiniz adil, şeffaf, güler yüzlü belediyeciliğe kavuşmanıza az kaldı. Görevi devraldığımızda belediyede kimse kapalı kapılar ardında çalışmayacak. Allah izin verirse Adapazarı'nda MHP'li belediyeciğin nasıl olduğunu herkes görecek " dedi.

"Adakart "
Mahalle sakinlerine Adakart projesinden bahseden Demircioğlu, ihtiyaç sahibi ve maddi geliri olmayan vatandaşı rencide etmeden yapılabilecek en güzel yardım modelinin kartlı sistem olduğunu ifade etti. Demircioğlu, "Adakart sayesinde sağ elin verdiğini sol elin görmeyecek. Adil olarak vereceğimiz Adakart, dar gelirli vatandaşa, sosyal yardıma muhtaç kalan kişilere verilecek bir kart olup, hesaba yükleme yapılacak ve vatandaşımız anlaşmalı olduğumuz marketlerden ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecektir." dedi.

"Depreme Hazır Kent"
Bir belediye başkanının ancak ufuk ve vizyon sahibi olması durumunda şehrin geleceğine yön verebileceğini ifade eden Demircioğlu, "Her gittiğim yerde özellikle önceliğimin deprem olduğunu dile getiriyorum. Her şeyden önce Adapazarı'nda deprem sorunlarını çözmemiz gerekiyor. Bilindiği gibi deprem bölgesinde yaşıyoruz. Uzmanlar uyarılarını yaptığı halde maalesef deprem yaşamış ve boyanmış evlerde kalıyoruz. İlk olarak bu konuyu ele alacağız. Görevi devralmamız durumunda afet yönetim sistemi kuracağız, mevcut binaların deprem güvenliğini tespit edeceğiz, sizlerle birlikte depreme hazır bir kent hazırlayacağız." dedi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2697091/belediye-baskani-vizyon-sahibi-olmali