Geyve Belediyesine bir icra daha!

2005 yılında Belpınarı-Geyve arası içme suyu isale hattını yapan ve parasını alamadığı için, Geyve Belediyesi?ni icraya veren ve geçtiğimiz Mart ayında ödeme konusunda anlaşma sağlanan Vecdi Özdemir, alacakları eksik ödenince avukatı aracılığı ile Geyve Belediyesi'nin Alifuatpaşa'da bulunan kira gelirlerine işlem başlattı.

Tebligat gönderildi

Geyve'de belediye kiracıları, kira bedellerini ödemeyince, Alifuatpaşa'daki kira gelirlerine işlem başlatıldı. Vecdi Özdemir'e her ay ödenmesi gereken yaklaşık 25 bin liranın aksaması üzerine İcra Müdürlüğü, Geyve Belediyesi'nin Alifuatpaşa'da bulunan gayrimenkullerinin kira gelirlerine tebligat yoluyla el koydu.

Kira gelirleri Vecdi Özdemir'e

Mart 2014 yerel seçimleriyle Geyve Belediyesi ile birleşerek kapanan Alifuatpaşa Belediyesi'ne ait kira gelirlerine haciz işlemi başlatıldı. Alifuatpaşa'da İcra dairesi tarafından belediye gayrimenkullerindeki kiracılara tebligat gönderildi. Tebligata göre; kiracıların belediyeye ödemeleri gereken kira bedellerini Vecdi Özdemir'e verilmek üzere belirtilen hesaba yatırmaları istendi.

Borçlar böyle ödenecek

Geyve ve Alifuatpaşa'da kira gelirlerini sağlıklı tahsil edemeyen Geyve Belediyesi böylece Vecdi Özdemir'e ödenmesi gereken yaklaşık 450 bin lira tutarındaki borcundan kurtulmuş olacak. Geyve Belediyesi, 30 Mart yerel seçimlerinden 5 gün önce belediyeyi icraya veren Vecdi Özdemir ile kira gelirlerini teminat göstererek, masaya oturmuş; borcunu taksitlendirmiş ve anlaşma imzalamıştı.

Belediye kira gelirlerini sağlıklı toplayamıyordu

Eski belediye çalışanlarının tazminatları da icra kanalıyla kira gelirlerinden tahsil ediliyordu... 2004 yılında Geyve Belediyesi'nden çıkartılan bazı çalışanlar da alacaklarını yine icra kanalıyla belediye kira gelirleri üzerinden tahsil ediyordu.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2697383/geyve-belediyesine-bir-icra-daha