Serdivan'da 'Hor İstanbul' gecesi

Serdivan Ramazan Etkinliklerinde Cumartesi gecesi Sancak Bölgesi (Novi Pazar) Yeni Pazar'dan gelen Hor Stambol İlahi Topluluğu sahne aldı.Topluluğun; Boşnakça, Arapça ve Türkçe seslendirdiği ilahilere Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik'in yanı sıra konseri izlemeye gelen vatandaşlar da eşlik etti.

Söyleyecekleri Tek Şey "Türkler" Olacaktır

Konser öncesi Serdivan Park'ı dolduran vatandaşları Türkçe selamlayan topluluk sözcüsü Cevad Zeyneloviç "Eğer Boşnaklara soracak olursanız en sevdiğiniz millet hangisidir diyeSöyleyecekleri tek şey Türkler' olacaktır." dedi.

Biz kendimizi Osmanlı hissediyoruz

Sancak Bölgesi'ndeki halkın kendilerini Osmanlı gibi hissettiğini belirten Zeynelovic, "Biz kendimizi Osmanlı hissediyoruz. Fatih Sultan Mehmet Han'ın kendi elleri ile feth ettiği ve ikindi namazını kıldırdığı Sancak'tan sizlere selam getirdik. Bu gün de ikinci vatanımıza geldik. Bizi bir araya getiren ve buluşturan Serdivan Belediyesi'ne ve Yusuf Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz" dedi.

O Müjdeye Nail Olan Ecdadın Torunlarıylayız

Konuşmasına "Biz peygamberimizin müjdesine nail olan ecdadımızla ve onların torunlarıyla bir arada olmaktan gurur duyuyoruz" şeklinde devam eden Cevad Zeyneloviç, sözlerini; "Şimdi bir olalım, beraber olalım. Bize destek verin ki sesimiz daha da yüksek çıksın" diye tamamladı.

Yaklaşık iki saat süren konser boyunca gurup hem solo hem de koro performanslarla Çanakkale Türküsü'nden, Sancak bölgesine özgü ezgilere kadar birçok eseri seslendirdi.

Haberin Videosu

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2697435/serdivanda-hor-istanbul-gecesi