Vali Coş Ticaret Borsasını ziyaret etti

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete; Vali Hüseyin Avni Coş ?un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Sakarya Ticaret Borsası'nın işleyişi,Borsa Laboratuvarı ve Hayvan Borsası hakkında bilgiler verdi.

Cevdet Mete; STB' nin stratejik plan faaliyetleri içerisinde gelecekte hayata geçirilmesi planlanan piyasalarda fiyat istikrarı sağlayacak olan Lisanslı Depoculuk Projesi konusunda fizibilite çalışmalarına başlandığını,bu projenin maliyetinin yüksek bir proje olduğunu belirterek Lisanslı Depoculuk için yer tahsisi konusunda valiliğimizin desteklerini beklediklerini ifade etti.

Sayın Vali Hüseyin Avni Coş; Sakarya'nın Tarım ve hayvancılık potansiyelinin yüksek olduğunu bu potansiyelin değerlendirilmesi hususunda yapılacak her türlü projeye destek verebileceklerini söyledi. Vali Coş; Lisanslı depoculuğun tarım ürünlerine dayalı ticareti kolaylaştıran,ürün piyasalarının gelişmesine ve fiyat istikrarına katkı sağlayan kurumsal bir alt yapı olduğunu belirterek; Borsa'nın fizibilite çalışmalarının tamamlanması ile birlikte yer tahsisi konusunda her türlü desteği verebileceklerini dile getirdi.

Yönetim kurulu üyeleriyle sohbet ortamında geçen ziyaretten memnuniyetini dile getiren Sayın Vali Coş; Sakarya Ticaret Borsası birimlerini gezerek birim faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete,Yönetim Kurulu üyeleri ile ziyaret resmi çektirerek Borsadan ayrıldı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2697491/vali-cos-ticaret-borsasini-ziyaret-etti