Ak Parti Erenler Siyaset Akademisinde

Erenler Tam Kadro
Siyaset Akademisi derslerine adeta çıkartma yapan Erenler Teşkilatından eğitime katılanlar; İlçe Başkanı Osman Hira, Başkan Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Uğur Soy, Başkan Yardımcıları Resül Yılmaz, Bektemir Beşli, Arslan Demir, Hasan Basri Gür, M. Beşir Doğrusever, AK Parti Erenler Kadın Kolları Başkanı Nagihan Çolakoğlu, Sevim Saray ve yönetim kurulu üyeleri ile Erenlerli vatandaşlar ve parti üyeleri oldu.

Toplum Önünde Etkili Konuşma
Akademinin ikinci gününde, "Toplum Önünde Etkili Konuşma" dersi Kişisel Gelişim Uzmanı Muhammed Alpkent tarafından verildi. Adapazarı Belediyesi Orhan Gazi Kültür Merkezi Konferans Salonunda verilen eğitime 300'e yakın kursiyer katıldı.

Hitabette 5 Altın Kural
Hitabet ve toplum önünde konuşma konusunda beş temel özelliğin kazanılması gerektiğini vurgulayan Alpkent, bunların; sosyal cesaret, kendini dinletme, beden dili ve kullanımı, konuşma zekası ve diksiyon olarak sıralarken bunların nasıl uygulanacağına dair özel teknikler anlattı. Alpkent, "Eğer toplum önünde etkili bir konuşma yapmak ve kendinizi dinlettirmek istiyorsanız, karşı tarafa merak uyandırma ve duygu mekanizmalarının iyi kullanmanız gerekiyor. Konuşma metinlerinizi önceden hazırlamanız, konuşmaya hakim olmanız konusunda önemli bir etken olacaktır. Ve altını çizerek söylemek istiyorum ki konuşma esnasında en güçlü olduğunuz zamanlar doğruları söylediğiniz zamanlardır" dedi.

Hira: Vizyonumuz Yaşam Boyu Öğrenme
Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Erenler İlçe Başkanı Osman Hira, "Öncelikle Siyaset Akademisini organize eden AK Parti Sakarya İl Başkanlığı ve Ar-Ge Başkanlığına teşekkür etmek istiyorum. Avrupa Birliğinin ve gelişmiş ülkelerin üzerinde titizlikle durduğu bir vizyon var. O da "Hayat Boyu Öğrenme". Hem parti olarak hem de ülke olarak bizde bu vizyona sahibiz. Dolayısıyla eğitimin ve öğrenmenin yaşı olmaz. Gerek teşkilat olarak gerek Erenlerli hemşerilerimiz olarak bu eğitim programını önemsiyoruz. Sayın Muhammed Alpkent beyefendiye ayrıca teşekkür etmek istiyorum" dedi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2697613/ak-parti-erenler-siyaset-akademisinde