TEM'de arıza şeridinde kaza..

İstanbul'da aldığı TIR çekicilerini İran'a götürmek üzere yola çıkan Pabiel Pundar (58) idaresindeki 44 A 30110 çekici, 44 A 30210 dorse plakalı TIR, Arifiye ilçesi yakınlarında arızalandı. Pundar, arızalanan TIR'ı emniyet şeridine çekip beklemeye başladı. O sırada aynı istikamette giden Hüseyin Mazıbaş (37) idaresindeki 03 HN 115 plakalı kamyon TIR'a arkadan çarptı. Kazada, kamyon sürücüsü Mazıbaş araçta sıkıştı. Yolun dar olması ve kaza
sonrası kapanması üzerine itfaiye ekiplerinin kaza yerine ulaşması
için Sakarya Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Müdürlüğü'ne
bağlı polis ekipleri yoğun çaba harcadı. Yaklaşık bir saatlik çalışma ile sıkıştığı yerden güçlükle çıkarılan Mazıbaş, ambulansla Toyotasa Travmatoloji ve İlkyardım Hastanesi acil servisine kaldırıldı.

OTOBÜS OTOMOBİLE ÇARPTI

Diğer yandan ikinci bir kaza meydana geldi. TIR ve kamyonun karıştığı kaza sonrası yola dağılan parçalara çarpmak istemeyen bir yolcu otobüsü, şerit değiştirdiği sırada yanında seyir halinde bulunan 34 HJ 2727 plakalı otomobile çarptı. Kazada iki araçta maddi hasar oluştu. Kaza sırasında TEM otoyolu Ankara istikametinde ulaşım iki saat tek şeritten sağlandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2697795/temde-ariza-seridinde-kaza