Şiirseverler Fikir Sanat Akademisi'nde buluştu

Cumartesi akşamı Serdivan Kültür Merkezi'nde gerçekleşen "Serdivan Şiir Matinesi" programına şiirseverler yoğun ilgi gösterdi. Şiir üzerine önemli çalışmalara imza atan usta isimler programa katılan sanatseverlerin kendilerine yönelttikleri sorulara da cevap verdi.

Programda; Ercan yılmaz, Furkan çalışkan, Mustafa Akar, Emel Özkan ve Fatma Çolak gibi şiir alanında önemli çalışmalara imza atan şairler kendi şiirlerinin yanı sıra edebiyatımızın önde gelen şairlerinin de eserlerini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Kuran-ı Kerim Şairlere İlham Kaynağı Olmuştur

Gecenin moderatörlüğünü yapan Ercan Yılmaz; Kur'an-ı Kerim'in şairlere ilham kaynağı olduğunu ifade ederek şunları söyledi; "Şiir hayatın her döneminde geçmişten geleceğe ışık tutan bir sanat dalı olmuştur. Burada şunu ifade etmek isterim ki; şiir üzerine eser veren yerli ve yabancı birçok şair Kuran-ı Kerim?den etkilenmiş ve onun feyziyle eserler vermiştir"

Şiirin Siyasetle Bağına En Güzel Örnek Sayın Başbakan'dır

Diğer şairlerin de görüşlerini belirttikleri programda Şair Mustafa Akar, şiirin güncel hayatla olan bağından söz ederek; Şiir hayatın her noktasıyla bağlantılıdır. Siyasetle bile bağlantısı vardır. Şiirin siyasetle bağının en önemli örneği de Sayın Başbakan?dır. Bu ülkenin Başbakanının bir şiir okudu diye hapse atıldığını hepimiz çok iyi biliyoruzdiye konuştu.

Gece ile ilgili Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, "Serdivan Şiir Matinesi" programının dönem sonu çalışmalarının ilki olduğu ifade edilirken, ilerleyen günlerde düzenlenecek farklı etkinliklerle kültür çalışmalarının devam edeceği belirtildi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2697843/siirseverler-fikir-sanat-akademisinde-bulustu