Saadet Partisi aralıksız çalışıyor

İl Başkan Yardımcısı Osman Ünlü, Arifiye ilçesi turunda esnaf ziyareti yaptı. Arifiye ilçesinde partisinin ilçe binasında toplanan 6 ekiple siyasi gezilerine iştirak eden Osman Ünlü, merkeze bağlı mahalleleri gezerek programa katılan vatandaşlarla bir araya geldi ve karşılıklı sohbetler yaptı.
Arifiye İlçe Başkanı İsmail Kul nezaretinde kahvehane ziyaretleri de yapan Ünlü, partisinin siyasi çalışmaları, programı ve Türkiye gündemi hakkında açıklamalarda bulundu.Ünlü, gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmelerde, İsrail'in özrüne değinerek "Ortada bir özür metni yok. Ancak özür dilediği söyleniyor. O zaman bu özür milyonlarca insanın katledilmesine mal olmamalı. Çünkü Suriye'deki gelişmeler İsrail'in aleyhine ilerliyordu.

Türkiye-İsrail'in Suriye konusunda işbirliği yapması gerektiği söyleniyor. Bu özrün arkasından İslam coğrafyasının kana bulanmasından, Türkiye'nin Ortadoğu'da büyük bir savaşa sürüklenmesinden ciddi endişe duyuyoruz" diye konuştu. Sakarya'ya olduğu gibi tüm ülkeyi gezerek Başkanlık sistemini anlatan AKP milletvekilleri olacağını ve halkı yavaş yavaş bu sisteme adapte etmeye çalıştıklarını anımsatan Ünlü, Başkanlık sistemi tartışmaların da değindi. İl Başkan Yardımcısı Osman Ünlü, "Nasıl bir başkanlık sistemi" diye sordu ve dünyada iki tür sistemin olduğunu birinin tam, diğerinin yarı başkanlık sistemi olduğunu sözlerine ekledi. Ünlü, "ABD'de uygulanan sisteme göre hem başkanı hem parlamento üyelerini doğrudan doğruya halk seçmektedir. AKP'nin önerdiği sistemde burada bir benzerlik var. İki sistem birbirinden ayrılıyor ancak. ABD'deki sistemde parlamento başkanı görevden alamaz.

AKP'nin önerisine göre ise parlamento başkanı görevden alamıyor. Ama başkan parlamentoyu fesh edebiliyor. Bu ise despotizme götürür" eleştirisini yaptı. Ünlü "Küresel emperyalizmin çarkları dönüyor. Bunun adı BOP projesidir. Bunun sahipleri diyor ki, '22 ülkenin haritası değişecektir' diyorlar.

Bakıyoruz bu ülkeler içerisinde yer alan Sudan resmen ikiye bölündü. Irak fiilen üçe bölündü. Libya şuan fiilen üçe bölünmüştür. Suriye'nin durumu ortada. Yarın ne olacağı belli değil. Ama asıl hedefte Türkiye vardır" uyarısını yaptı. Arifiyeli vatandaşın sorularını da cevaplayan Ünlü ekonomik rakamlar hakkında istatistiki bilgiler verdi ve yaklaşan yerel seçimlerde Saadet Partisi adaylarına destek olunursa, yaşanabilir şehirleri kuracaklarını ifade etti.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2697901/saadet-partisi-araliksiz-calisiyor