O 112 ekibine teşekkür belgesi

Kaan GÜMÜŞEL yazdı

Tıp tarihinde bir ilk
18 Ekim'de Pamukova'da meydana gelen olayda 8 aylık hamile Neslihan Çelik eski kocası Osman Safa'nın silahlı saldırısına uğramıştı. Vücuduna 4 kurşun isabet eden kadın olay yerinde hayatını kaybederken, olaya müdahale eden 112 Acil Servis ekibi kadının karnındaki bebeği kurtamak için büyük çaba göstermişti. 112 Ambulansına bindirilen kadına oksijen solunumu yaptırılarak tıp tarihinde bir ilke imza atılarak bebeğin 35 dakika hayatta kalması sağlanmıştı. İlk olarak Sakarya Doğumevi'nde daha sonra da sevk edildiği Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatta tutulmaya çalışılan bebek olaydan 3 gün sonra hayatını kaybetmişti.

Sağlık Müdürlüğü ödüllendirdi

İl Sağlık Müdürlüğü söz konusu olaya müdahale eden ve bebeğin yaşatılması konusunda büyük çaba harcayan 112 ekibini ödüllendirdi. İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Murat Alemdar'ın makamında düzenlenen ödül töreninde ekipte görevli ATT(acil tıp teknisyeni) Birgül Akçer, ATT Hilal Doğu ve Ambulans Sürücüsü Ahmet Tiryaki'ye teşekkür belgesi verildi.

Herkesi gururlandırdı

Sakarya İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Murat Alemdar ödül törende yaptığı açıklamada; "112 ekibinin bu başarısı; tüm idare heyeti olarak bizleri de gururlandırdı. Pamukova ekibine ve özveriyle çalışmakta olan tüm sağlık camiasına bundan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum" diye konuştu. Ödül töreninde 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Nevin Özçelik ve İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Semih Yıldırım da hazır bulundu.

PAMUKOVA 112 EKİBİNİN GAYRETİ BÖYLE GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2698166/o-112-ekibine-tesekkur-belgesi