Sakarya'daki FETÖ operasyonlarını anlattı

Kent Park'taki SASKİ hizmet binası bahçesinde Yeni Akit Gazetesi Parlemento Muhabiri Muhammet Kutlu'ya samimi açıklamalarda bulunan AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, FETÖ'nün en az örgütlenebildiği illerden biri olan Sakarya'nın adının, darbe girişimi sonrasında sıkça bu örgütle birlikte anılmasının nedeninin, Genelkurmay Başkanı'nı rehin alanlardan birinin buradan çıkmış olması ve darbeci hain Adil Öksüz'ün Sakarya Üniversitesi'nden olması olduğunu belirterek, bunun da Sakarya için şanssızlık olduğunu kaydetti.

Üstün, Darbeci hain Adil Öksüz'ün arabasının Akyazı'da bulunması sonrasında başlatılan arama çalışmalarının halkın da desteğiyle sürdüğünü, ancak henüz sonuç alınamadığını anlattı.

ADİL ÖKSÜZ'LE İLGİLİ TRAJİKOMİK OLAYLAR YAŞANMAYA BAŞLANDI

Genelkurmay imamı hain Adil Öksüz'ü arama çalışmalarına ilişkin son gelişmeleri aktaran Üstün, "Sakarya'da çok büyük bir çalışma yürütülüyor. Jandarma bir taraftan, polis bir taraftan büyük bir faaliyet yürütülüyor. Vatandaşlarımız da çok duyarlı. Çobanından sokaktaki vatandaşına kadar herkes teyakkuzda En ufak bir şüphe duyan hemen güvenlik güçlerine haber veriyor. Geçenlerde Taraklı Karagöl yaylasında, trajikomik bir olay oldu. Çoban ormandan çıkan birilerini görüyor. Çoban bunlar Adil Öksüz ve adamları diye kaçmaya başlıyor. Diğerleri de kaçanı Adil Öksüz zannedip onlar da ters yöne kaçmaya başlıyorlar. iki taraf da Adil Öksüz'ü gördük diye jandarmaya ihbarda bulunuyor. Aynı anda iki ihbar geliyor jandarmaya. Jandarma olaya el koyuyor sonradan işin aslı ortaya çıkıyor. Halkın aşırı motivasyonundan kaynaklanan bu tür olaylar da oluyor. Çok büyük bir arama faaliyeti var. Ben sanki bunca aramaya rağmen bulunamaması nedeniyle burada olmadığı izlenimine kapıldım" dedi.

"EN AZ ÖRGÜTLENEBİLDİĞİ İLLERDEN BİRİ..."

"Bu olayın Sakarya ile anılması da üzücü" diyen Üstün, "Sakarya Üniversitesi FETÖ'nün en az sızdığı bir üniversite. 800'ün üzerinde akademik kadronun içinde 38 kadar FETÖ'cü tespit edilerek görevden uzaklaştırıldı. Bunun nedeni hem siyasilerimizin çok duyarlı olması, hem de kurucu rektör dışında rektörlerin hiçbir zaman paralelci olmaması. Rektör Muzaffer Elmas'a kumpas kurmaya kalktılar, tüm halk ayağa kalkarak FETÖ kumpasına engel oldu. Memnuniyetle görüyoruz ki, Sakarya, devlet kurumlarında, üniversitede FETÖ'cülerin en az örgütlenebildikleri illerden biridir. Sadece sivil toplum içinde bir miktar yapılanmış olduklarını görebiliyoruz" şeklinde konuştu.

"İKİ İSMİN SAKARYA'DAN ÇIKMIŞ OLMASI...'

Darbeci Tümgeneral Mehmet Dişli ve Adil Öksüz denilen haini hatırlatan Üstün, "Genelkurmay Başkanı'nı rehin alanlardan birinin buradan çıkmış olması, darbeci hain Adil Öksüz'ün. Sakarya Üniversitesi'nden olması, Sakaryamız için sadece bir şanssızlık olmuştur. Oysa Sakaryamız, bu ihanet örgütünün en az örgütlenebildiği illerden biridir" ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2698302/sakaryadaki-feto-operasyonlarini-anlatti