TIR PARKINDA SALDIRI(12) Vali Coş'a teşekkür

Azim Çelik'in haberi

MEDYABAR.COM: Sakarya Sanayici ve İşadamları Derneği (SASİAD)EskiBaşkanı Aydın Bahar, haftaiçi 1nci OSB'de bulunanNakliyeciler Sitesindeki bir işyerinegelen 20 kişilik grubun gerçekleştirdiği silahlı saldırı sonrasında Vali Coş'un zamanında olaya müdahele ettirdiğini söyleyerek'Allah razı olsun sayın valimden hemen müdahil oldu gereğini yaptı hatta kendileride oraya geldiler'dedi.

Nakliyeciler Sitesindebulunan bir nakliyat firmasında yaklaşık 20 kişi tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı dakikalarca sürmüşsaldırıda 7 kişi yaralanmış olay yerine ambulanslar giremeyince yaralılar hastaneye dakikalar sonra sevk edilebilmişti.

Sitede nakliyat firması bulunan Sakarya Sanayi ve İşadamları Derneği eski Başkanı Aydın Bahar, olayla ilgili olarak yaşadıklarını ve tanık olduklarını anlattı..
Bahar,15 yaşındaki Diyar Ayan'ın yaşamını yitirdiği 6 kişinin de yaralandığı saldırına Vali Hüseyin Coş'un olaylara müdahale ettiğini söyleyerek teşekkür etti

Bahar yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Geçen günlerde meydana gelen işyerimizin önünde meydana gelen olayla ilgili çarşıdaydım. Abim beni aradı. Ali Bahar abimdir kendileri, "Abisi ne olursun buraları kurşunlanıyor çok kalabalık dışarı çıkamıyoruz insanlar yaralandı yandık biz ne olacağını bilemiyoruz. Çok kötü durumdayız" diye beni aradı. Çok heyecanlı ve korku dolu sesi vardı. Ondan sonra bende o heyecanla o panikle ne yapacağımı şaşırdım. Sayın valimizi aradım. Allah razı olsun kendisinden her vatandaşın telefonuna çıkıyor. Ben sayın valimize telefonda arz ettim. Bir çatışma çıktığını bir olaylar olduğunu insanların yaralandığını ne olur "Sayın Valim çok korkuluyor çok panikleniyor. Ne olur sayın valim bir yardımcı olun" diye ricada bulundum sayın valimden. Bende sayın valimi 12.46 civarlarında aradım yanılmıyorsam. Allah razı olsun sayın valimden hemen müdahil oldu gereğini yaptı hatta kendileride oraya geldiler. Bende oradaydım kendileri geldiğinde olaya müdahil oldu olayın büyümesini engelledi. Gayet güzel vatandaşlarla orada olayı yaşayan şoförlerle ilgilendi. Onlarla konuştu.

VALİ COŞ'A TEŞEKKÜR EDİYORUM

Baharsözlerini şöyle sürdürdü

''Kendilerine şükranlarımı bir vatandaş olarak sunuyorum. Ve her vatandaşında telefonuna çıktığı için bir kez daha kendilerine teşekkür ediyorum. gerçekten iyi bir insiyatif kullandığı ilim mülki idare amiri olduğunu biz vatandaşlara hissettirdi kendisine çok teşekkür ediyorum. Abimin o paniği çalışanlarımızın o paniği oradaki insanların o paniklerini ben kendi gözlerimlede gördüm. Allah razı olsun kendisinden hemen olaya müdahil oldu ve gerekli talimatları verdiğine inanıyorum. Çünkü çok kısa sürede kendiside oraya geldi, olay yerine geldi.Sayın valimizin bu konuda gösterdiği devlet adamlığını devletin yaptığı insanlara karşı şefkatli bakışını kollarını açması bizi bir kez daha gururlandırmıştır. Bir Sakaryalı vatandaş olarak insan olarak kendisine çok çok teşekkür ediyorum allah razı olsun kendisinden gerçekten devletin her zaman vatandaşının yanında olduğunu bizlere hissettirdiği içinde teşekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum kendisine..

BU HABERLE İLGİLİ DİĞER HABERLER


TIR PARKINDA SALDIRI: İşyerini taradılar.HABERİ OKUMAK İÇİN


TIR PARKINDA SALDIRI(2) Saldırıyla ilgili ilk açıklama. HABERİ OKUMAK İÇİN


TIR PARKINDA SALDIRI(3) Yaralıların isimleri. HABERİ OKUMAK İÇİN

TIR PARKINDA SALDIRI(4) Kaçarken böyle yakalandılar.HABERİ OKUMAK İÇİN


TIR PARKINDA SALDIRI(5) Yaralılardan biri kurtarılamadı .HABERİ OKUMAKİÇİN


TIR PARKINDA SALDIRI (6) Saldırıda ölen genç lise öğrencisi çıktı.HABERİ OKUMAK İÇİN


TIR PARKINDA SALDIRI(7) Diyar'ın ölümü Erenlerspor'da şok yarattı. HABERİ OKUMAK İÇİN

TIR PARKINDA SALDIRI(8) Saldırganlar kamerada. HABERİ OKUMAK İÇİN


TIR Parkında saldırı(9) Saldırıya uğrayan işyerinden fotoğraflar. HABERİ OKUMAK İÇİN


TIR PARKINDA SALDIRI (10) Büyük takip.HABERİ OKUMAK İÇİN


TIR PARKINDA SALDIRI(11) Cenazede feryatlar yükseldi. HABERİ OKUMAK İÇİN

VALİ COŞ OLAY YERİNE GELEREK...

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2698357/tir-parkinda-saldiri12-vali-cosa-tesekkur