Demokrasi Meydanı'nda 'evet' kutlaması

MEDYABAR.COM

'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni öngören anayasa referandumunda Türkiye'de yüzde 51,3 ve Sakarya'da da yüzde 68,07 oranında 'evet' oyu çıktı.

Ak Parti İl Teşkilatından belediye başkanları, ilçe başkanları, milletvekilleri ve partililer seçim sonuçlarını il binasında hep birlikte canlı olarak takip etti.

Saat 20.00'da kesin olmayan sonuçların %100 açıklanmasıyla birlikte Ak Partililer kutlama için Demokrasi Meydanı'nda toplanmaya başladı.

Kısa süre içinde yüzlerce partili vatandaş ellerinde bayraklarla meydana akın etti.

Ak Partili Milletvekilleri Mustafa İsen, Ayhan Sefer Üstün, Recep Uncuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 24. Dönem Milletvekili Ali İnci, Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, ilçe teşkilat ve belediye başkanları vatandaşlardan bir süre sonra meydana geldi.

Kalabalık grup meydanda oluşturulan platformdan vatandaşları selamlayıp teşekkür ederek referandum sonucunu kutladı.

Daha sonra Ak Partili Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Mustafa İsen, Ayhan Sefer Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve İl Başkanı Fevzi Kılıç mikrofonu alarak konuşma yaptı.

Konuşmaların yapıldığı sırada meydanda büyük bir coşku yaşanırkenkutlamalar sırasında sürekli olarak havai fişek gösterileri yapıldı.

Yapılan konuşmaların ardından çalan şarkılara eşlik eden vatandaşlar kutlamanın son bulmasıyla dağıldı.

KUTLAMALARDAN GÖRÜNTÜLER

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2698453/demokrasi-meydaninda-evet-kutlamasi