'Apartlarda olanlar, büyük evlerde olmuyor mu?'

Sakarya Üniversitesi öğrencilerine yönelik yaklaşık 2 bin apart dairenin bulunduğu Sakarya?nın Serdivan ilçe sınırları içinde konut amaçlı yapılacak dairelere 80 metrekareden küçük olmama şartı getirildi.

Karara gerekçe olarak, apart dairelerin fuhuş ve farklı amaçlar için kullanılması gösterilmiş, apartlara yönelik bir standart belirlenmesi ve buraların amacı dışında kullanımının önüne geçilmesi olduğu savunulmuştu.

Temmuz 2013te Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, 1+1 dairelerin ?ailelere hitap etmediği ve komşuluğu körelttiğini? savunmuş, 70 metrekareden küçük dairelere yasak getirmişti.

İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar, apartlara yönelik bir standart belirlenmesi ve amacı dışında kullanımının önüne geçilmesi girişimlerini eleştirerek,'Apartlarda olanlar, büyük evlerde olmuyor mu' sözleriyle eleştirdi

Ortada bir sorun varsa bunu çözmesi gerekenlerin başka türlü bir çözüm içerisinde olmalarını isteyen Gürpınar, sözlerini şöyle sürdürdü

Apartlarda gayri ahlaki işler oluyor deniyor ve apartlar kötü diye lanse ediliyor ve acilen tedbir alınması gereken bir konuymuş gibi görülüyor.Büyük konutlar kontrol ediliyor da apartlar mı kontrol edilemiyor.Bizim bilmediğimiz bir engel varsa büyük evler içinde koysunlar.Apart daireler en fazla öğrenciler ve küçük aileler tarafından tercih ediliyor. Tercih nedeni az eşya alması, bakım ve temizliğinin kısa sürede yapılması ve ısınmasının kolay olması. Tüm bu kolaylıklar için tercih nedeni iken, farklı adlandırmak doğru değil.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2698520/apartlarda-olanlar-buyuk-evlerde-olmuyor-mu