LGS öğrencilerine sınav konferansı

AFA Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferansa; Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Hamdi Ünal ve Zafer Levent Soyhan ile öğrenciler katıldı. 1975 yılından bu yana üniversite sınavlarının içinde yer alan ünlü eğitimci Sait Gürsoy, düzenledikleri bu konferansların amacının, parlak bir gelecek hayaliyle sınavlara hazırlanan öğrencilere, tercihlerini nasıl yapmaları gerektiği konusunda yol göstermek olduğunu ifade etti. Eğitim alanındaki 50 yıllık birikimini gençlerle paylaşan Sait Gürsoy, öğrencilere ders çalışma alışkanlıklarını bırakmamaları yönünde öğütlerde bulunurken, alt yapısındaki eksikliğini tamamlayan öğrencilerin, bu sistemde mutlaka başarılı olacaklarını söyledi.

Sait Gürsoy'un ardından öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut, meslek seçimlerinde çok dikkatli olunması gerektiğini belirterek, öğrencilerden ilgi duydukları ve sevdikleri alanlardaki fakültelerde eğitim görmelerini tavsiye etti.

Beğeniyle izlenen konferansın sonunda öğrenciler, Sabah Gazetesi Eğitim Yazarı Sait Gürsoy'a, sınavlarla ilgili çeşitli sorular yönelttiler.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2699095/lgs-ogrencilerine-sinav-konferansi