Bıçkı Deresi'nin kiralanmasına tepki gösterdiler

Akyazı Küçücek Mahallesinde üzerinde 3 adet su değirmeni ve suladığı binlerce dönüm tarım arazisine can veren Bıçkı Deresi ilgili bakanlık tarafından Termal Otel Firmasına tahsis edilince köylü ayaklandı.
[url= http://www.medyabar.com/haber/79464/bickidere-icin-orman-bolgeden-bu-aciklama-geldi.aspx ]
Orman Bölge Müdürlüğü 'Bıçkı Deresi' için bu açıklamayı yaptı[/url]

Vatandaşlar; "Bıçkı Deresi Küçücek ve Bıçkıdere Mahallesi'nin kuruluş amacıdır. Büyüklerimiz buralara göç ettiklerinde onlara buraları vatan yapan Bıçkı Deresidir.

Bıçkı Deresi kenarlarına yerleşen atalarımız Bu suda hayat bulmuş ve bu bölgeye yerleşmişler.Yaklaşık 300 yıllık bir geçmişi olan Bıçkı Deresi bu gün birilerinin rant kapısı yapılmaya çalışılıyor. Fakat bunu bilsinler ki Bıçkı Deresi bizler nefes aldıkça bu canlar bedende kaldıkça bizim kalacaktır.Kimselere yedirmeyiz diyerek tepki gösteriyorlar.

150 yıllık su değirmenini çalıştıran 79 yaşındaki Perihan Uzun; "Bizim ailemiz yaklaşık 150 yıldır bu Değirmeni çalıştırıyor.bu Değirmen gibi 2 değirmen daha var bu derenin üzerinde tarlalarımız, bahçelerimiz bu dereden sulanıyor.Bu Dere olmazsa ne yaparız dere suyumuzu kimselere vermeyiz.Bunu kafalarına soksunlar" diyerek Termal Otel sahiplerine tepki gösterdi.

Alaattin ONUR

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2699140/bicki-deresinin-kiralanmasina-tepki-gosterdiler