9 ilde kaçak akaryakıt operasyonu! Sakarya da var...

İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü tarafından akaryakıt kaçakçılığına yönelik yürütülen çalışmalarda, yurt dışından akaryakıt getirip iç piyasada sattıkları belirlenen kişilere yönelik takip başlatıldı. Polis, geçtiğimiz Perşembe günü bu kişilere ve yönelik operasyon düzenlendi.

9 ŞEHİR, 42 ADRES, 22 GÖZALTI

İstanbul, Kocaeli, Kayseri, Sakarya, Bursa, Bilecik, Hatay, Denizli ve İzmir'de 42 adreste yapılan eş zamanlı baskınlarda 22 kişi gözaltına alındı. "Örgüt Halinde Akaryakıt Kaçakçılığı" suçundan haklarında işlem yapılan şüpheliler bu Sabah Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

300 TON KAÇAK AKARYAKIT ELE GEÇİRİLDİ

Polisin akaryakıt istasyonu gibi kullanılan bazı adreslerde yaptığı aramada, piyasa değeri 900 Bin TL olan 300 ton kaçak akaryakıt ele geçirdiği belirtildi. Ele geçirilen akaryakıta el konularak, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu depolarını götürüldüğü dile getirildi.

ARAMALAR KAYDEDİLDİ

Emniyet tarafından Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ekibi eşliğinde şebekeye yönelik yapılan baskınlardaki arama anları polis kameralarına da yansıdı. Görüntülerde, alınan numunelerin incelenmesi ve akaryakıt istasyonu gibi kullanılan bir depodaki bidonlar içerisinde bulunan akaryakıt bulunuyor. Ayrıca müşterilere satış yapmak için kullanılan bir akaryakıt pompası görüntüler arasında dikkat çekiyor.

2 MİLYON CEZA KESİLDİ

Söz konusu şüphelilerle işbirliği yapıp kaçak akaryakıt satan bazı işletmelere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 2 milyon TL para cezası kesildiği öğrenildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2699196/9-ilde-kacak-akaryakit-operasyonu-sakarya-da-var