Burası Sakarya!

İşte sizden gelenler;

ZABITA NEREDE?TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ NEREDE?

Tatlı
Ramazan ayına girdiğimiz ilk günlerden bu yana her köşe başında tatlı satışlarının yapıldığı bilinmektedir. Kasabın, manavın, berberin bile dükkan önüne tezgah atarak satış yaptığı tatlılar için Devletin resmi kurumlarının hiç bir müdahale de bulunmaması dikkat çekiyor.
Halk sağlığını tehdit eden, adım başı tatlı satanlara karşı neden denetim yapılmadığı, kontrol altına neden alınmadığı merak ediliyor.
Vatandaşın duyarlı olmasını istemekte bizlere düşüyor. Bu tip nasıl üretildiği belli olmayan yerlere itibar edilmemesi gerekir.

Pide
Tatlıda olduğu gibi, minibüs duraklarında bile kutular ve camekan içinde kıymalı pidesatışı patladı. Bunları da gören denetleyen, kontrol eden, inceleyen, yaptırım uygulayan bir birim maalesef yok. Sağlığımız önce Allaha sonra kendimize emanet.

BÜYÜKŞEHİR OTOBÜSLERİ

İftar saatine kısa bir süre kala belediye şoförlerinin aşırı hız yaparak otobüs kullanması vatandaşın yürüklerini ağzına getirmiş. Önceki akşam Yeşiltepe'de mahalle arasında belediyenin yeni otobüsü ile hız yapan bir belediye sürücüsünün diğer yolcu minibüsü ile burun buruna geldiği ifade edildi. Belediye otobüsü şoförüne bu yüzden büyük tepki gösterildiği ve vatandaşlar bu tip araç kullanımının önüne geçilmesi için gerekli yerlere şikayetlerini yapacaklarını söylediler.

SAPANCA HALK OTOBÜSLERİ

İftara bir saat kala Sapanca Belediyesine ait özel halk otobüslerinin kapı ağzına kadar yolcu alarak, ulaşımı sağlaması bölge halkını canından bezdirmiş. Özellikle yasak olmasına rağmen, olağan üstü aşırı yüksek ses çıkaran ve havalı korna olarak bilinen korna kullanan şoförlerde vatandaşların canını sıkmaya yetmiş. Belediyenin ve Emniyetin havalı korna ve aşırı yolcu taşınmasına çözüm bulması bekleniyor.

SEDAŞ YİNE ACIMADI

Edinilen bilgilere göre daha ramazan ayının ilk günlerinde SEDAŞ ekiplerinin kesime çıktığı öğrenildi. Ramazan demeden kesime çıkan ekipler yüzlerce kişiyi muma mahkum etti.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2699626/burasi-sakarya