Kurban Bayramı kutlama mesajları...

VALİ HÜSEYİN AVNİ COŞ'UN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Mübarek Kurban Bayramı'nı bu yıl Milletçe büyük bir ümit ve heyecanla idrak ediyoruz. Ülkemizin acıdan, kederden sıkıntıdan uzak, huzur içinde bir Bayram geçirmesini temenni ediyorum.

Millet olarak acımız ne kadar büyük olsa da birlik ve beraberliğimize kast eden hain terör saldırıları, mücadele kararlılığımızı daha da artırmaktadır. İnanıyorum ki, Aziz Milletimiz Kahraman Şehitlerimizin aziz hatıralarını sonsuza kadar yaşatacak, onların eşsiz fedakârlıklarını daima şükranla anacaktır. Elbette bu zor günler geride kalacak, Allah'ın yardımıyla yaşadığımız sıkıntılar son bulacak, huzur, sükûn ve refahımızı daha da artıracağız. Ancak daha ağır bedeller ödememek için bayramın sağladığı dostluk, kardeşlik ikliminden de yararlanılmalı, her türlü fitne, fesat ve tuzağın farkında olmalıyız. Basiret ve feraseti elden bırakmamalıyız. Kardeşlik duvarımızda gedikler açılmasına asla izin vermemeliyiz.

Bayramlar sevgi, saygı ve kardeşlik duygularımızın en canlı şekilde tezahür ettiği; toplumsal barışın ve huzurun pekiştiği, sorunlar bulunsa da yüzlerin güldüğü ve herkesin ortak duygularda birleştiği Mübarek günlerdir. Bayramlar, kucaklaşma ve kenetlenme günleridir. İhtiyacı olanlara, yokluk içinde bulunanlara sahip çıkma, yardım eli uzatma günleridir. Vatandaşlarımızın bu şuurla, Bayram günlerini maneviyatına uygun şekilde değerlendireceğine gönülden inanıyorum.

Darbe girişimi ve terör saldırıları yoluyla Milli birlik ve bütünlüğümüze yönelen hain tehdit ve tehlikelerin farkında olarak, inanç, azim ve heyecanımızı koruyarak sorunlarımıza, kaygı ve vehimlere kapılarak değil; büyütmeden, konuşarak, tartışarak, birbirimizi anlayarak, dinleyerek hep birlikte çözüm üreteceğiz. Sıkıntılarımızı birlik, beraberlik ve dayanışma içinde aşacağız. Tarih boyunca itinayla koruduğumuz birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz Milletimizi hep güçlü kılacaktır. Milletimizin birliğini, dirliğini bozmak isteyenler, dün olduğu gibi bugün de, yani hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır.

Bu Mübarek günlerde Şehitlerimizi, Gazilerimizi, şükranla anıyoruz. Unutmayalım ki, böyle büyük güçlü bir ülkede hür yaşayabiliyorsak bunu onlara borçluyuz. Şehitlerimizin aileleri ve Gazilerimiz hepimize emanettir. Onlar en değerli varlıklarını bu vatan için feda etmişlerdir. Milletimizin gözbebeği olan şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi baş tacı ederek, layık oldukları saygı ve sevgiyi her zaman göstermeliyiz. Bu bayramda da onların yanında olmalıyız.

Saygıdeğer Sakaryalıların, bayramı huzur ve güven içinde geçirmeleri için, bayram süresince görevi başında olan güvenlik, sağlık, zabıta ve itfaiye personeli başta olmak üzere tüm görevli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bayram sevincinin acıya dönüşmemesi, üzücü haberlerin yürekleri yakmaması için bütün vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymaları, daha dikkatli ve sorumlu davranmalarını temenni ve tavsiye ediyoruz.

Kurban Bayramı, bütün Milletimizin yüreğine daha çok ferahlık ve daha çok huzur verecek, milli birlik ve beraberliğimizi, manevi dayanışmamızı ve kardeşlik duygularımızı güçlendirecektir. Bu hissiyatla; bütün Sakaryalı Hemşerilerimin Mübarek Kurban Bayramı'nı en kalbi duygularla tebrik ediyor, Aziz Milletimize, İslam Âlemine ve Tüm İnsanlığa huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.

-------------------

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç'ın açıklaması:

"Sevgili Hemşehrilerim;
Önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz Mübarek Kurban Bayramınızı şimdiden en kalbi dileklerimle kutluyor, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.

Mübarek topraklarda Hac farizasını yerine getiren kardeşlerimin, Allah, ibadetlerini kabul etsin; Kâbe'de, Arafat'ta, Müzdelife'de yaptıkları duaları makbul eylesin.
Bayramlar, kardeşlik, birlik, beraberlik ve dostluk duygularının en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir.

Yetimlerin, öksüzlerin, gariplerin, güçsüzlerin, darda kalmışların güldüğü, komşuluk ve akrabalık ilişkilerinin sıklaştığı bayramlarda millet bağımız sağlamlaşır, kenetlenir.
Bu toprakların ruhunda barış vardır. Bu toprakların mayasında kardeşlik vardır, dayanışma vardır.

Milletimizin arasına nifak sokulmaya, kardeşliğimize çomak sokulmaya, birliğimizi ve dirliğimizi bozmaya çalışıldığı zamanlardan geçtik.

Ama hamdolsun ki aziz milletimiz, her türlü badireyi, her türlü zorluğu milli birlik ruhu ve engin feraseti ile aşmayı başardı.

Özellikle bayramlara buruk giren şehitlerimizin yadigârlarını, kahraman gazilerimizi unutmayalım, onları bu müstesna günlerde yalnız bırakmayalım, bayram sevincimizi paylaşarak kederde de sevinçte de bir olduğumuzu gösterelim.

Bu vesileyle eşsiz fedakârlıklarını bu vatan, bu millet varoldukça unutmayacağımız aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum.

Bu duygular içinde mübarek Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, size, sevdiklerinize, Sağlık ve esenlikler diliyorum.

--------------------------------

SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul:

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Kurban Bayramı için bir mesaj yayınladı. Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Kösemusul, Kurban Bayramı'nın İslam Âleminin huzurlu geleceğine vesile olmasını diledi.

Kurban Bayramı'na bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Mahmut Kösemusul, "Bayram, barıştır, kardeşliktir, tüm dünyaya hoşgörü çağrısıdır. Kurban Bayramı, samimiyetle, büyük bir sevgiyle birbirimizi kucaklayacağımız müstesna bir fırsattır, şükrün en güzel hâlidir.

Aziz Milletimiz, 15 Temmuz'da gerçekleşen hain darbe girişimine ve akabinde düzenlenen terör örgütlerinin hain saldırılarına karşı birlik ve beraberliğin nasıl olması gerektiğini tüm dünyaya göstermiş; adeta bir kardeşlik dersi vermiştir. İslam Coğrafyası başta olmak üzere insan onurunun unutulmaya yüz tuttuğu bir dünyaya karşı aziz milletimiz, Kurban Bayramı'nda da paylaşmak duygusunun güzelliğini gösterecektir." diye konuştu.

Başkan Kösemusul mesajında Sakarya'daki birlik güzelliğine dikkat çekerek, "Her milletten insanımızın bir arada kardeşçe yaşadığı, kardeşlik coğrafyası olarak nitelendirilen Sakarya'mızda Kurban Bayramı en güzel şekliyle yeniden yaşanacak, kardeşliğimiz daha da güçlenecektir.

Ülkemiz ve şehrimizin daha müreffeh geleceği için hep birlikte daha çok çalışacağımıza olan inancımla; Mübarek Kurban Bayramı'nın ülkemize, milletimize ve tüm İslam Âlemine mutluluk, huzur ve bereket getirmesini diliyorum. Sakarya'mız iş dünyasının, tüm işçi kardeşlerimin, hemşehrilerimizin SATSO Ailesi'nin ve kıymetli basın mensuplarının bayramını en kalbi duygularımla kutluyor; huzur, sağlık ve başarı dolu daha nice bayramlara hep birlikte ulaşmayı Yüce Allah'tan temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

Ortak Bayramlaşma Töreni

Başkan Mahmut Kösemusul, SATSO'nun Geleneksel Bayramlaşma Töreni'nin bu yıl Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Borsası ve SESOB ile birlikte 13 Eylül Salı (Bayramın İkinci Günü), saat 10.00'da, Sakarya Park Gülpınar Tesisleri'nde yapılacağını belirterek tüm üyeleri bayramlaşma programına davet etti.

--------------------------------

SESOB Başkanı Hasan Alişan:

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, " Bayramların getirdiği manevi ortamın değerini iyi bilmeli, toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini vurgulayan yönünü de unutmamalıyız" dedi.

SESOB Başkanı Alişan yayınladığı bayram mesajında yurdumuz ve dünya üzerinde barış ve kardeşlik tohumlarının ekilmesi temennisinde bulunarak, "Barışı, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı, paylaşmayı ve hoşgörüyü simgeleyen Kurban Bayramını, birlik ve beraberlik içerisinde karşılayalım. Bayramların getirdiği manevi ortamın değerini iyi bilelim, umut ve sevgiyle yarınlara hazırlanalım. Bayramların toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini vurgulayan yönünü de unutmayalım" dedi.

Başta esnaf ve sanatkarlar olmak üzere, milletimizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutlayan Alişan, "Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı ortamından biran önce kurtulmasını, devletimize, vatanımıza hıyanetlik içinde olanların cezalarını bulmaları, akan şehit kanlarımızın biran önce dinmesi en büyük temennimiz. Bu bayram ülkemize barış ve huzur getirsin" ifadelerine yer verdi.

------------------------

Başkan Mustafa Ak'tan Bayram Mesajı

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajıyla tüm İslam Âleminin bayramını kutladı.

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, "Dini Bayramlarımızdan olan Kurban Bayramına ulaşmanın manevini hazzını İslam Âlemi olarak coşkusunu bu yılda yaşıyoruz." dediği bayram mesajına şöyle devam etti. "Kurban Bayramı ülkemizde ve tüm İslam âleminde büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Kurban Bayramına ulaşmak bizlere nasip oldu. Mübarek Kurban Bayramının birlik, dayanışma, kardeşlik ve paylaşma duygularımızı güçlendireceğine inanıyor, İslam Âleminde de maneviyat yüklü bu havanın tüm yıl boyunca sürmesini temenni ediyor, coğrafyamızda, İslam âleminde ve tüm dünya'da barış ve kardeşlik ikliminin hakim olmasını dileyerek Mübarek Kurban Bayramınızı kutluyor, hayırlı bayramlar diliyorum." dedi.

Başkan Ak, İlçe Teşkilatında Kurban Bayramı'nın 2. Günü saat 14.15'te yapılacak olan bayramlaşma programına tüm vatandaşları davet etti.

---------------------

MÜSİAD SAKARYA BAŞKANI AHMET GENÇ:

Bayramlar Manevi Kültürümüzün Temel Taşlarıdır

Şube Başkanı Genç yayınladığı mesajında şunları kaydetti: Toplumsal yakınlaşmanın en güzel vesilelerinden biri olan bayramlar; manevi kültürümüzün temel taşlarıdır. Feyz ve bereket fışkıran bu müstesna günlerde biz İslam âlemi olarak birlik, beraberlik, sevgi ve saygı bağlarını kuvvetlendirmeliyiz diyen Genç: çevreye ve yakınlara karşı sorumlulukları hatırlamanın önemini vurgulayarak bu günlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğine dikkati çekti.

Emelleri Fesat Olanlara Karşı Barış ve Kardeşlik Ruhuyla!

Paylaştıkça mutluluklar çoğalır, acılar ise azalır diyen MÜSİAD başkanı: Paylaşıma her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde; emelleri fesat olanlara karşı barış ve kardeşlik ruhuyla, manevi değerlerimize sahip çıkarak, her zaman olduğu gibi tek millet tek vatan ve tek bayrak altında yapacağımız kutlamalar ile cevap vermiş olacağız. Nifak tohumları ekmek isteyenlere fırsat verilmeyen bu ortamda, bir Kurban Bayramını daha, hep birlikte huzur ve güven içinde karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

Genç mesajını: Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramının: öncelikle ülkemiz ve sınırlarımızda devam eden terör saldırılarına karşı, güven ve huzur için fedakârca çalışan başta güvenlik ve emniyet güçleri olmak üzere, aziz Milletimize, İslam âlemine ve bütün insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum sözleriyle sonlandırdı.


------------------------------------

İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar:

Ülkemizin zor ve sıkıntılı günler yaşadığı, iç ve dış düşmanlarımızın saldırısına uğradığı, dostluğa, huzura ve dayanışmaya büyük ihtiyaç duyulan bir dönemde, bayramlarımızdan birine daha kavuşmanın buruk sevincini yaşıyoruz.

15 Temmuz Darbe girişiminde ve terör olaylarında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet geride kalan ailelerine, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.
Her türlü terörü yapanlara, sebep olanlara, Türk ordusunu ve Türk askerini bu duruma getirip, asker ile vatandaşı ve polisi karşı karşıya getirenlere, güzel vatanımızı bu duruma düşürenlere lanet olsun diyoruz.
Bayramlar, sosyal hayatımızda birlik beraberlik ve dayanışmanın simgesi olup insanların dostluk içinde sorunlarını çözdüğü ortak değerlerdir. Bu nedenle;

Karşılamaya hazırlandığımız bayram ve sonrasında, ülkemizde ve çevremizde yaşanan gerginliğin yerini dostluğun, düşmanlığın yerini kardeşliğin, bencilliğin yerini dayanışma ve paylaşmanın alması temennisi ile;

Kurumunuzun yönetici ve çalışanlarının, İnşaat Mühendislerinin ve sevgili ailelerinin ve tüm halkımızın Kurban Bayramını kutluyor, sağlıklı ve mutlu nice bayramlar geçirmeniz dileğiyle çalışmalarınızda başarılar dileriz.

--------------------

Demokrat Parti İl Başkanı İsmail Ergül:

Bayramlar, bireysel ve toplumsal olarak, moral değerlerin çok yoğun olarak yaşandığı özel günlerdir. Birlikteliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan şu günlerde, bayramları bir fırsat olarak değerlendirmeli, sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde birbirimize kenetlenmeliyiz.

İçerisinde pek çok güzellikleri ve hikmetleri barındıran Kurban bayramına bir kez daha ulaşmanın huzurunu, sevincini ve bereketini yaşamaktayız. Ülke olarak son günlerde teröre verdiğimiz şehitlerimizin acısını yaşıyoruz. Ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunların farkındayız. Kardeşliğe, birlik ve beraberliğe, barışa her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Dilimizin ve kimliğimizin adeta canlı hedef yapıldığı, bölücü ve yıkıcı emellere kurban verildiği şu günlerde, milletçe sahnelenen tüm oyunlara, tüm sinsiliklere ve tüm provokasyonlara azami ölçüde dikkat etmemiz lazımdır. Bu bayramın manevi ikliminden feyiz alarak, kötülüğün ve kötümserliğin safında yer tutan, pozisyon alan ve tarafı haline gelen mihraklara tek yürek halinde karşı durmamız, engel olmamız milli ve dini vazifelerimizin gereği olarak değerlendirilmelidir. Elbette Türk milleti kurban ibadetini en iyi şekilde yaparken, fırsatçılara, hain niyetlere ve fitne odaklarına göz açtırmayacaktır. Bu bayramın bunlara vesile olmasını ve ülkemizde yaşanan terör olaylarının son bulması en büyük temennimizdir. Yoğun iş temposunda göremediğimiz, birlikte olamadığımız dost ve akrabalarımızla birlikte olduğumuz bu mübarek günlerde geleneklerimizde önemli yer tutan toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin ve paylaşmanın bayram vesilesiyle bir kez daha hatırlanmasını muhtaç, çocuk, kimsesiz, yoksul ve yaşlıların sevindirilmesini temenni ediyoruz.

Demokrat Parti olarak tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını bir kez daha yürekten kutluyor, kardeşlik, barış, mutluluk ve esenlikler içerisinde daha nice bayramlara ulaşmayı diliyoruz.

------------------------

Hatipoğlu'ndan Bayram Mesajı

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, toplumsal birlik ve beraberliğe değindiği kutlama mesajında şunları söyledi; "Tüm İslam Alemi olarak Kurban Bayramına ulaşmanın heyecanı içerisindeyiz. 'Müminler ancak Kardeştir' Ayeti çerçevesinde bu vatanda yüzyıllardır kardeşçe yaşayan Milletimiz geleceğe umut dolu, güvenle bakmaktadır. Dünya üzerinde dil, din, ırk üzerinden oynanan kirli oyunların son bulması ve yaşanan zulümlerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.

Kurban Bayramı'nın tüm İslam âleminde aynı coşku ve huzur ortamında geçmesini diliyor, barış ve kardeşlik, dayanışma ve toplumsal birlik ve beraberlik duygularımızın artmasına vesile olması duası ile tüm İslam Âleminin Kurban Bayram'ını en kalbi duygularımla kutlar, iyi bayramlar dilerim

--------------------------

ERDİL'DEN BAYRAM İÇİN KUTLAMAMESAJI

Sakarya Sigorta Acenteleri Derneği (SASADER) Başkanı Çetin Erdil'in bayram mesajı ise şu şekilde;

Bayramlar, millet olarak dayanışma, kaynaşma, birlik ve beraberlik duygularımızın en üst seviyede yaşandığı, sevgi, dostluk, kardeşlik ve manevi duygularının en üst seviyede hissedildiği müstesna günlerdir. Kurban Bayramının ülkemiz ve İslam Dünyası için sevinçlere vesile olmasını, tüm insanlığa huzur getirmesini diliyorum. Tüm vatandaşlarımızın, şehit ailelerimiz ve gazilerimizin kurban Bayramını tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini diliyorum.

------------------------

Saadet Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Abidin BİRİNCİ, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Birinci mesajında şunları kaydetti; "Bayramlar, paylaşma ve dayanışma duygularının güçlendiği, en özel günlerdir. Bayramlar rahmet ve berekettir. Hoşgörü ve kardeşliktir, coşku ve sevinçtir. Paylaşmanın, kucaklaşmanın, milleti millet yapan ortak değerlerde buluşmanın mutluluğunu yaşarız bayramlarda. Ne var ki ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeler sevinçlerimize hüzün, mutluluklarımıza gölge düşürmektedir. İnsanlığın bir medeniyet krizine sürüklendiği, özgürlük, adalet, hoşgörü, hakça bölüşüm gibi en temel insani değerlerin, acımasız neo liberal politikalara kurban edildiği, İslam coğrafyası üzerinde tarihin en acımasız işgallerinin yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Bu bayramda, Yüreğimiz Irak'tan Afganistan'a, Filistin'den Çeçenistan'a, Türkistan'dan Suriye'ye İslam coğrafyasında akmaya devam eden gözyaşlarının, çekilen ızdırapların acısıyla dolu. İslam coğrafyasının her tarafından yabancı diyarlara göç etmeye çalışanların dramını yaşıyoruz her gün. Gazze'li yetimlerin, Bağdat'lı, Suriyeli annelerin, Afrikalı aç bebeklerin feryadı canımızı yakıyor. İnsanlığın yeni bir sese, yeni bir medeniyete ihtiyacı var. Bu medeniyet bizim medeniyetimizdir. Çünkü bizim medeniyetimiz İsmail'inden vazgeçen İbrahim'in medeniyetidir. Fırat'ın kenarında kaybolan kuzudan hesaba çekileceğini bilenlerin, bir kardeşinin ayağına batan dikenin acısını yüreğinde hissedenlerin medeniyetidir. Hepimiz bu bilinç ve sorumlulukla hareket etmek zorundayız. Enerjimizi, kısır çekişmelere değil Yeniden Büyük Türkiye'yi ve Adil Bir Dünya'yı kurmak için harcamalıyız. Bunun içinde ülkemizi; özgür ve müreffeh bireyler üzerinde yükselen barış ve esenlik yurdu haline getirmek zorundayız.

Bayram vesilesiyle bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; bütün siyasileri; milletimizin sahip olduğu sağduyu ve asalete uygun davranmaya, kardeşlik ve dayanışmayı temin edecek siyasi üslup kullanmaya devam edelim.

Bayramlar fırsattır. Gelin uluslararası terör siyasetçilerinin aramıza ektiği fitne tohumunu hep birlikte ortadan kaldıralım. Ülkemizi karıştırmak, birlik ve esenliğimizi bozmak isteyen karanlık güçlerin oyunlarını boşa çıkaralım. Yumruk sıkmak yerine el sıkışalım. Kutuplaşmak yerine kucaklaşalım. Gönüllerimizi barışa, huzura, kardeşlik ve esenliğe açalım.

Bu temenni ile milletimizin ve Sakaryalı hemşerilerimizin mübarek Kurban Bayramını kutluyor Bayramın, ülkemize, İslam Âlemine ve bütün insanlığa, huzur ve barış getirmesini diliyorum."

-------------------------------------

SYKD'den Kurban Bayramı Mesajı

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, Kurban Bayramı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımlayarak, tüm İslam Aleminin ve milletimizin Mübarek KurbanBayramını kutladı.

Bayram mesajında, 15 Temmuz darbe girişimini ve terör olaylarını lanetleyen SYKD Başkanı Necmettin Kırık, bayramların birlik ve beraberlik günü olduğuna vurgu yaparak, KurbanBayramı'nda her zamankinden daha fazla bir arada olmaya ihtiyacımız olduğunu belirtti.

Kırık mesajında; "Milli ve dini duygularımızın en yoğun yaşandığı bayram günlerinde kardeşçe ve bir arada olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu vesileyle tüm İslam Aleminin, milletimizin, Sakarya'da yaşayan vatandaşlarımızın Mübarek KurbanBayramını en kalbi duygularımızla tebrik ediyor, nice güzel bayramları hep birlikte yaşamayı diliyoruz" dedi.

Bayramlaşma 2.Günü Saat 13.00'de
Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, Geleneksel 28.Bayramlaşma Programının 13 Eylül Salı (bayramın 2.günü) Saat 13.00'da dernek binasında yapılacağını hatırlatarak, tüm Sakaryalıları bayramlaşma programına davet etti.

---------------------

Püsküllü'den Kurban Bayramı Kutlama Mesajı


Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, yayınladığı Kurban Bayramı mesajında, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı.

Başkan Püsküllü "Bayramlar insani, milli ve manevi değerlerin yeniden yeşertilmesi ve hayata geçirilmesi açısından büyük önem taşıyan müstesna günlerdir. Kurban Bayramı cömertliğin, rahmetin ve bereketin bol olduğu, dargınlık ve kırgınlıkların unutulup milletin birbirine her zamankinden daha fazla kenetlendiği ve gönül birliği oluşturduğu dini bayramlarımızdandır. Bu özel günler, herkesin birbirini sevgi ve samimiyetle kucaklaması, iyiliklere, güzelliklere, hayırlara yaklaşmak için bir fırsat görülmeli ve iyi değerlendirilmelidir. Bayram nedeniyle artacak olan trafik yoğunluğundan dolayı Trafiğe çıkacak sürücülerimizin trafik kurallarına uyacağına, bu konuda gereken duyarlılığı azami ölçüde göstereceklerine inanıyor, acı ve hüzünden uzak bir bayram temenni ediyorum.
Kamu kurum ve kuruluşlarımızda çalışan değerli mesai arkadaşlarımın, tüm Hendek'li hemşehrilerimin Kurban Bayram 'ını kutluyor; barış, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışmayı esas alan nice bayramlar diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.

-----------------------

AK Parti Adapazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos

AK Parti Adapazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutladı.

Mesajında, dini bayramların insanları birbirlerine daha çok yakınlaştırdığını, kardeşlik ve barış duygularını artırdığını ifade eden Başkan Likos:

"Bayramlar, kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda bir kez daha düşünmemiz için önemli fırsatlardır. Hayır, kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramı'nın tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor, bu duygular içerisinde Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, saygılarımı sunuyorum" dedi.

-----------------------

Kurban Bayramı nedeniyle Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer'in Bayram Kutlama mesajı:

Kurban Bayramı, en açık anlamda cömert olmanın, yoksullarla dayanışmanın ve onları sevindirme düşüncesinin hayata geçirilmesinin, bu Dünya'da misafir olduğumuzu hatırlamamızın, kardeşlik ve dostluk duygularımızı toplumda yaygınlaştırmanın anlamlı günleridir.

İnsanımızın, İslam Dünyası ile birlikte, Allah'a büyük bir teslimiyet örneği göstererek, gönül huzuru içinde kurban ibadetini ifa etmesi, sahip olduklarını yoksullarla, komşularıyla, yakınlarıyla ve dostlarıyla paylaşması, manevi dünyamıza kazandırılan büyük bir sevinç örneğidir. Kurban Bayramı'nda bizlere nasip olan bu müstesna sevinci, heyecan içinde paylaşmamız da en büyük hasletimizdir.

Bu duygular eşliğinde ilçemiz, ilimiz, ülkemiz ve tüm İslam Alemi'nin Mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor, herkese sevdikleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir bayram yaşamasını Allah'tan niyaz ediyorum.

--------------------------

Ak Parti Hendek İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Kavakçı Tosun, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, "Millet olarak sevinç ve mutluluğumuzun doruk noktaya ulaştığı Mübarek Kurban Bayramına ulaşmış bulunuyoruz. Kurban Bayramı dayanışmanın ve yakınlaşmanın adı olmuştur." dedi.
Ak Parti Hendek Kadın Kolları Başkanı Emine Tosun mesajında, "Millet olarak sevinç ve mutluluğumuzun doruk noktaya ulaştığı Mübarek Kurban Bayramına ulaşmış bulunuyoruz. Bu vesileyle tüm hemşerilerimin bayramını kutluyorum. Maneviyatın arttırılması, vatan ve millet sevgisinin pekiştirilmesi ve bu çok ulvi duyguların kuşaktan kuşağa aktarılması için bir vesile olan dini ve milli bayramlar, toplumsal birliği sağlayan, kırgınlıkların ve dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının gelişerek perçinlendiği, hoşgörünün egemen olduğu ve güzel duyguların paylaşıldığı özel günlerdir. Toplum hayatımızda büyük bir önem taşıyan, birleştirici, bütünleştirici özelliği ile bizleri bir araya getiren, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşandığı bu bayramda halkımızla aynı güzel duyguları paylaşmanın mutluluğunu duyuyorum. Bu vesile ile tüm hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar, Bayramın sağlık, huzur ve barış dolu günler getirmesini temenni ederim" ifadelerini kullandı.

---------------------------------

İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şube Başkanı Vadettin Aktaş

İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şube Başkanı Dr. Vadettin Aktaş, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında, "Bayramların birlik ve beraberliği pekiştirmek, paylaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamak ve bu kültürü yeni nesillere aktarmak için anlamlı günler ve önemli bir fırsat olduğunu dile getiren Başkan AKTAŞ, bu bayramın 15 Temmuz sonrasında geçirilen ilk bayram olmasına dikkat çekti. AKTAŞ mesajında, "Millet olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bir dönemde bayramda ricam; küslüklerinizi bir kenara bırakın, ailenizle, komşunuzla, varsa dargın olduklarınızla, kısacası tüm insanlarla bayramlaşın.

Bu bayram hem güzel şehrimiz hem de ülkemiz için birlik ve beraberliğimizin en güzel göstergesi, bir nişanesi olsun. Çünkü bu bayram 15 Temmuz sonrası yaşadığımız ilk bayramımız, yeni dönemin ilk bayramı. Millet olarak huzurlu bir bayram geçirmemiz için gerek sınırlarımız içerisinde gerekse sınır ötesinde her türlü terör örgütüyle mücadele eden güvenlik güçlerimizi de unutmuyoruz, kalbimiz ve dualarımız onlarla. Ben bu vesileyle başta kahraman asker ve polislerimizin, Sakarya?lı hemşerilerimizin ve tüm milletimizin mübarek Kurban Bayramı'nı kutluyor, birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlar diliyorum" ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2699794/kurban-bayrami-kutlama-mesajlari