Silah kaçakçılığı operasyonu: 29 gözaltı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, silah kaçakçılığı yaptıkları iddia edilen bir gruba yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İstanbul ile Sakarya'nın Geyve, Sapanca, Erenler, Adapazarı ve Serdivan ilçelerinde bazı ev ve iş yerlerine eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonlarda, 29 şüpheli gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüphelilerin ikamet ve iş adreslerinde yapılan aramalarda, 6 adet çeşitli çap ve markalarda tabanca, 12 adet şarjör, 1 adet tabanca namlusu, 3 adet kuru sıkı tabanca, 5 adet kuru sıkı tabanca şarjörü, 110 adet değişik çaplarda tabanca mermisi, 6 adet av tüfeği, 24 adet av fişeği, 1 adet G3 piyade tüfeği fişeği, 284 adet kurusıkı tabanca mermisi ele geçirildi.

Ayrıca, şüphelilerin silah yapımında kullandıkları bir atölye tespit edildi. Atölyede 6 adet tabanca kabzesi, 1 adet kabze tertibatı, 1 adet şarjör onarımında kullanılan şörjör kalıbı ve 1 adet tabanca üst kapak takımı ile 1 kilo 63 gram esrar ele geçirildi. Şüphelilerin jandarmadaki sorgularının sürdüğü öğrenildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2700066/silah-kacakciligi-operasyonu-29-gozalti