Çelikel Dünya Şampiyonlarını ağırladı

Dünya Şampiyonu olan ve Çin'den madalyalarla ayrılarak, tarihe adını altın harflerle yazdıran Milli Sporcularla yakından ilgilenen İl Müdürü Fatih Çelikel,"Sporcularımızı, antrenörleri ve yöneticilerimizi kutluyorum. Wushu branşındaki milli sporcularımız, Çin'de dünyayı dize getirdi.Sizlerle gurur duyuyoruz."dedi.

Wushu Milli Takım Antrenörü Fatma Akyüz ve Wushu İl Temsilcisi Fatih Çapoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel'e wushu sporuna katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Çin'de yapılan Dünya Şampiyonasında Milli Sporcularımızdan Elif Akyüz Shuangjian kategorisinde Dünya 1'incisi, Chaquanka ve Jiti kategorisindeDünya 2'ncisi, Necmettin Erbakan Akyüz, Tongbei Quan kategorisinde Dünya 1'incisi,Jiti kategorisinde Dünya 2'ncisi, Zeynep Makbule Akyüz Geleneksel Gun kategorisinde Dünya 1'incisi,Baguazhang ve Jiti Kategorisinde Dünya 2'ncisi, Ayşe Sude Akyüz Shuangjian kategorisinde Dünya 1'incisi,Chaquan veJiti kategorisinde Dünya 2'ncisioldu.

Wushucular toplamda6 altın, 11 gümüş olmak üzere 17 madalya elde etti. Elif Akyüz 5. kez dünya, Zeynep Akyüz 3. kez dünya,Necmettin Erbakan Akyüz 4. kez dünya şampiyonu olurken, Ayşe Akyüz, Bedirhan Çapoğlu ve Feyza Çapoğlu ilk kez dünya şampiyonu olmanın sevincini yaşadı.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2700594/celikel-dunya-sampiyonlarini-agirladi