Pamukova'ya 65 milyonluk altyapı 75 bin ton asfalt

Pamukova muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Toçoğlu, "Hamdolsun Pamukova'da büyük bir mesafe kat ettik. Toplam uzunluğu 46 kilometre olan güzergâhları 75 bin ton sıcak asfaltla buluşturduk. 65 milyonluk altyapı yatırımı gerçekleştirdik. Esentepe Park'ın açılışını kısa süre içerisinde gerçekleştiriyoruz. Pamukova artık hizmetlerle konuşulacak" derken; Milletvekili Üstün, "Kendi kurguladığımız ve halka ait olan sistemle Sakarya ve Pamukova'daki hizmetler katlanarak artacak" dedi. Kılıç ise; yüzde 50 oy gerekliliğinin siyasetin çıtasını yükselteceğini söyledi.

Tuna Tan Tesisleri'nde düzenlenen programa AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Zafer Poyraz ve Ayhan Kardan, AK Parti Pamukova İlçe Başkanı Fatih Akın, Pamukova Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Garip, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları ile çok sayıda muhtar katıldı. Programda 16 Nisan referandumu ve muhtarların talepleri ele alındı.

Hizmet teşekkürü

Dernek adına bütün muhtarların isteklerini dilekçe halinde Büyükşehir Belediyesine sunacaklarını söyleyen Pamukova Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Garip, "Daha önceden çözülemeyen iki sorun var. Hayrettin'in içinden yayla köylerimize geçen bir yol isteği var. Bu yol sekiz köye ulaşacak. Yapılırsa çok büyük bir rahatlama sağlayacağına inanıyoruz. Ahiler Mahallesi'nde Papaz Deresi üzerindeki köprünün genişletilmesini istiyoruz. Sizlerden öncelikli isteklerimiz bunlar. Bunların haricinde Pamukova'da yapılan tüm çalışmalar için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Hizmet kalitesi arttı

16 Nisan'da yapılacak halkoylaması ile ilgili istişare etmek ve talepler için Pamukova'da bir arada olduklarını belirten Başkan Toçoğlu, "16 ilçeye hizmet götürüyoruz. Hamdolsun Pamukova'da büyük bir mesafe kat ettik. Toplam uzunluğu 46 kilometre olan güzergâhları 75 bin ton sıcak asfaltla buluşturduk. Pamukova yepyeni bir görünüme kavuştu. Esentepe Park'ın da kısa süre içerisinde açılışını yapıyoruz. Eksiklikleri de önem sırasına göre tamamlayacağız. Bu konularda endişe etmeye gerek yok. Türkiye ne zaman güçlü ve istikrarlı bir dönem geçirirse yereldeki hizmetler o denli artıyor. 2002'den sonra güçlü ve istikrarlı bir hükümet sayesinde hem yerel yönetimlerimiz güçlendi hem hizmetlerin kalitesi arttı" ifadelerini kullandı.

65 milyon liralık yatırım

Pamukova için önemli altyapı projelerini de hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Toçoğlu, "Bugüne kadar 65 milyon lira değerinde altyapı yatırımı yaptık. Yaklaşık 17,5 milyon liralık proje ile 77 kilometre kanalizasyon hattı inşa ettik. Hattımızı 25 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiğimiz Pamukova ? Geyve Atıksu Arıtma Tesisine entegre ettik. İlçemizin atıksularını yüksek teknoloji ile arıtıyoruz. Şehrin güneyinden Sakarya Nehri'ne endüstriyel ve evsel atıklar karışmıyor.

Ayrıca ilçemiz için 10 kilometrelik yağmursuyu hattı inşa ederek önemli bir sorunu da çözüme kavuşturduk. Pamukova'da önemli bir içmesuyu projesi başlattık. 9 milyonluk yatırım kapsamında 81 kilometre içmesuyu hattı inşa ettik. İçmesuyu depoları ve terfi merkezlerimizin inşası sürüyor. Dev yatırımlarla Pamukovalı hemşerilerimizi sağlam altyapı ile buluşturuyoruz."

5 yıl seçim olmayacak

Başkan Toçoğlu; "Artık ülkemizde seçimler gündemden kalksın istiyoruz. 5 yıl hizmet getirecek bir hükümet olsun istiyoruz. Mecliste, hükümette kendi işini yapsın istiyoruz. Böylece 5 yıl bir seçim telaffuz etmeyeceğiz. Koalisyon pazarlıkları olmayacak, bunlar Allah'ın izniyle geride kalacak. Yerel yönetimler olarak da 16 Nisan'dan çok şeyler bekliyoruz. Biz böyle bir ve beraber oldukça hizmetlerimiz aksamaz. Bu vesileyle toplantımıza katılan tüm muhtarlarımıza şükranlarımı sunuyorum."

Hizmetler artacak

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, "Pamukova AK Parti ile çok güzel bir şehir haline dönüştü. Bu daha sonra yapacağımız hizmetlerin kolaylaşacağı anlamına geliyor. Artık parklara, üstyapılara daha fazla kaynak aktarabileceğiz. Pamukovalı kadınlarımız bizlere Hızlı tren hattı geldi ama hızlı tren nerede dediler. Bizde Genel Müdürümüzü aradık. Buradaki istasyon ihalesinin Nisan ya da Mayıs ayında yapılacağını ifade etti. Yani ileride hızlı tren Pamukova'da duracak. İnanın bu son 10 yıldaki hizmetler katlanarak artacak. Mevcut sistemle bu kadar hizmet yapabildik. Şimdi kendi kurguladığımız ve halka ait olan sistemle Sakarya ve Pamukova'daki hizmetler katlanarak artacak. Sizlerden ricamız son 13 günde biraz daha gayret göstermenizdir. Bu sistem bizi 2023'lere, 2053'lere, 2071'lere taşıyacak sistemdir. İnşallah ülkemizin önünü hep birlikte açarak bereketli topraklarda hep birlikte bir araya geleceğiz."

Siyasetin çıtası yükselecek

Büyükşehir ve muhtarlar arasında güvene dayalı bir ilişki olduğunu ifade eden AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, "Büyükşehirimiz kendi iradesiyle yapacağı işleri yapmadan bırakmıyor. Ama ciddi bir bürokrasi ile de uğraşıyor. Biz inanıyoruz ki Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile bu sorun ortadan kalkacak. 16 Nisan'da evet çıkarsa arkasından yetki kanunları gelecek ve yereller belki de bunlarla rahatlık yaşayacak. Böylece hizmetler daha hızlı olacak.

AK Parti iktidara gelene kadar ki süreçte bireysel meziyeti olan liderler bir şeyler ürettiler. Ama sistem insanı öyle bir noktada kilitliyor ki belirli bir yerden sonra bir şey yapılamıyor. Eğer Sayın Cumhurbaşkanımız güçlü olmasa bu değişiklik gündeme gelmezdi. Kendisinin seçilme, yetki, güç sıkıntısı yok. Oluşacak olan sistem Recep Tayyip Erdoğan'dan sonrası için garanti olacak. Siyasetin dili de değişecek. Ülkeyi yönetmek için yüzde 50 oy almak gerekiyor. Bunun için dili yumuşatmak, ortaya bir vizyon koymak, kendini topluma kabul ettirmek gerekecek. Bu ülkemizde siyasetin çıtasını yükseltecek ve projeler konuşulacak" diye konuştu.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2700762/pamukovaya-65-milyonluk-altyapi-75-bin-ton-asfalt