SATSO'ya mükemmellik onuru!

TOBB tarafından Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda sistemi ile entegrasyonunu sağlamak amacıyla geliştirilen "Oda Akreditasyon Modeli" kapsamında akredite odalar arasında yer alan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası geçtiğimiz ay bir akreditasyon denetimini daha tamamladı.

Akreditasyon denetiminin ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından değerlendirilen denetim sonuçlarına göre Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Akreditasyon Kılavuzundaki puanlama sistemine göre "A" Mükemmel seviyesinde olduğu belirlendi.

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu; "Sistemi içtenlikle sahiplendikleri için yöneticilerinize, özenle uyguladıkları için de çalışanlarınıza teşekkür ederim" diyen bir teşekkür yazısı da göndererek onure etti.

Akreditasyon Mevzuatı gereği SATSO 3 yılda bir denetime tabi tutulmakta. 2005 yılında Türk Loydu Vakfı tarafından yapılan ilk denetlemenin ardından, 2008 yılında yapılan ikinci denetlemeyi başarı ile veren SATSO, 2009 yılında İngiltere Odalar Birliği Sorumlusu, Türk Loyd'u Denetim Sorumlusu tarafından gerçekleştirilen uluslar arası Eurocahmbers denetiminden de başarıyla geçmişti.

- Medyabar, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2701827/satsoya-mukemmellik-onuru