Akyazı İlçe Sağlık'ta duygusal veda

Evde Sağlık HizmetleriHalk Sağlığı Kurumundan Kamu Hastaneler Kurumuna geçtiğimiz günlerde personelleri ile birlikte devir oldu.

Bu sebepten dolayı Akyazı Toplum Sağlığı Merkezi Evde Sağlık hizmetleri biriminde görevlipersonellereDoktor Gülşah Yılmaz öncülüğünde bir kahvaltı organizasyonu düzenlendi.

Şerefiye mahallesinde düzenlenkahvaltı da kamu hastalar kurumuna geçecek olan personellerin resimlerini oluşturan bir slayt gösterisi yapıldı. Duygusal anların yaşandığıveda kahvaltısında konuşanAkyazı Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı ve Akyazı İlçe Sağlık Müdürü Doktor Yılmaz yaptığı açıklamada "Evde sağlık hizmetleri Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı tarafından yönetilmekteydi. Bu kapsamda Akyazı ve Karapürçek ilçesinin Evde Sağlık Hizmetlerini Akyazı Toplum Sağlığı Merkezi olarak kurumumuz tarafından hizmet verilmekteydi. Sağlık Bakanlığımız tarafından verilen talimatla Evde sağlık hizmetleri birimi malzeme ve personeli ile birlikte kamu Hastaneler kurumuna devredildi. Bu kapsamda kurumumuzda görevlievde sağlık personellerimizdemaalesef aramızdan ayrılmak zorundalar. Aramızdan ayrılacak olan personellerimiz Kurumumuzda bulundukları süre zarfı içerindegösterdikleriüstünbaşarıdan ve özverili çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum" dedi.

Kahvaltı programı sonrası Akyazı Toplum Sağlığı Merkezine veda eden Ziya Özlü,Elif Çakmak Horoz ve Fahreddin Çomak için çalışmasüresince göstermiş oldukları üstün başarı performans ve verilen görevi laikiile yerine getirdikleriiçin Akyazı Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı ve Akyazı İlçe Sağlık Müdürü Doktor Yılmaz tarafından plaket verildi.

Veda eden personellerin pazartesiyeni görev yerlerinde başlaması bekleniyor.

Alaattin ONUR

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2702011/akyazi-ilce-saglikta-duygusal-veda