CHP İl Başkanı Keleş'ten kritik soru!

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, İl Özel İdaresi Kanunu'na göre nüfusu 3 milyona kadar olan şehirlerin, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı görevini icra eden2 bürokratı atama hakkı varken, hangi sebeple bu atamanın yapılmadığını yetkililere sordu.

Keleş İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı gibi önemli bir hizmet koltuğunun neden boş bırakıldığına anlam veremediğini belirterek,

"Sakarya'nın Köy-Kent anlayışıyla yönetildiği hepimizin malumu. İl Özel İdaresi Genel Sekreter yardımcılığı gibi direk hizmete yönelik bir pozisyonun hangi sebeple boş bırakıldığını yetkililer bize izah etmek zorunda. Bu önemli görev hakkında çirkin bir siyasi pazarlık yapıldığı dillere düşmüş durumda.Böylesine önemli hizmet koltuğu pazarlık konusu asla yapılamaz. İl Özel İdaresi'nin çok önemli yatırımlara ve çok önemli kritik kararlara imza attığını biliyoruz. Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilecek uzman bürokrat veya bürokratların ekip çalışması ile daha faydalı olacağı ve Sakarya'nın geleceğine daha iyi yön vereceği çok açık değil mi? Hizmete yönelik bu kadar önemli pozisyonlara neden atama yapılmıyor?" diyerek yetkililerden açıklama beklediğini dile getirdi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2702205/chp-il-baskani-kelesten-kritik-soru