Öğretmenlerin sorunları bu toplantıda konuşuldu

Eğitim Bir-Sen Sakarya ŞubesiPamukova İlçe Teşkilatı ile buluştu. Toplantıya Eğitim Bir-Sen Sakarya Şubesi yönetim kurulu üyeleri , Pamukova İlçe yönetimi ve kurum temsilcileri katıldı. Samimi bir hava da geçen toplantıda yetki süreci, 2015 yılında yapılan toplu sözleşme ve öğretmenlerin sorunları konuşuldu.

Şube Başkan Vekili Türker Erol Özen ;"Eğitim Bir-Sen'e gönül vermiş dava arkadaşlarımla buluşmak bizim için büyük bir onur. Biz Türkiye'nin en büyük ailesiyiz ve bu ailenin içinde olmaktan gurur duyuyoruz. Eğitim-Bir-Sen'in, hizmet ve değerler sendikacılığını sendikacılık tarihine sokan bir teşkilat olduğunu belirterek, "Bizim çıkış noktamız değerlerimizdir. Bu ülkede rengine, diline, şekline bakmaksızın, milletine, mezhebine bakmaksızın, gözyaşı ve alın terinin renginin aynı olduğundan hareketle, bütün milleti kucakladık. Teşkilat eğitimine, üyelerimizin mali ve özlük haklarına önem verdik.

İmzaladığımız bu toplu sözleşme sadece öğretmenleri değil memur, hizmetli ve tüm eğitim çalışanları için ciddi kazanımlar getirmiştir. İlk kez nöbet görevine ücret ödenecek, sınav ücretlerindeki adaletsizliği giderdik; sınav ücretleri artırımlı ödenecek ve İLKSAN üyeliği isteğe bağlı hale getirildi" dedi.

Özen ; "Kurum temsilcilerimiz bizim uç beylerimizdir, kılcal damarlarımızdır . Sizlerin destekleri ile Sakarya'da en az 5 bin üye hedefine doğru ilerliyoruz. Bu güne kadar yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ederiz".dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2702960/ogretmenlerin-sorunlari-bu-toplantida-konusuldu