Hendek Polisi ruhsatsız silahların peşinde

MEDYABAR.COM -

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro ve Polis Merkezi Amirliği ekipleri son üç günde yapılan denetimler ve devriyerlerde çok sayıda ruhsatsız silah ele geçirdi.

Baretta Marka Tabanca

İlçe merkezinde ekiplerce yapılan çeşitli uygulama ve denetlemelerde durdurulan araçlar kontrol edildi. Ekiplerin Başpınar Mahallesi Osman Yılmaz Caddesi üzerinde yaptıkları uygulamada 54 D ? Plakalı aracı durdurarak arama yaptı. Yapılan aramada F. Ç isimli şahsa ait Beratta marka tabanca ve tabancaya ait fişek ele geçirildi.

M16 Görünümlü Av Tüfeği

Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin almış oldukları istihbarat sonucunda 81 BF ...Plakalı araç sahibi M.Y isimli şahsın aracın da silah bulundurması bilgisini almaları üzerine araç ilçe merkezinde durduruldu. Araçta arama yapan güven timleri aracın arka koltuğunda M16 görünümlü ruhsatsız av tüfeğini ele geçirdiler. Şahıs işlemlerinin yapılması için Polis Merkezine götürüldü.

Evde İki Ruhsatsız Tüfek

Hendek Polisi aldığı istihbarat neticesinde Mahmutbey Mahallesinde H.V ve E.Ö isimli sahısların ikametinde silah ve uyuşturucu madde bulunduğu bilgisi aldı. Şahısların ikametine giden ekipler evde arama yaptılar. Yapılan ev aramasında şahısların yatak odasında SPECİAL marka av tüfeği ve buna ait fişekler bulundu. Evde başka silahlarında olma ihtimalini değerlendiren ekipler salon kısmında çekyatı altına baktıklarında ise MAGNUM marka av tüfeği buldular. Şahıslar işlemlerin yapılması için Polis Merkezine getirildiler.

Silah yakalanan şahıslara cezai işlem de uygulanırken, silahlara el konuldu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2703138/hendek-polisi-ruhsatsiz-silahlarin-pesinde