Bakan İslam'dan yerli otomobil açıklaması

MEDYABAR.COM

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, bugün bir dizi program için Sakarya'ya geldi. Bakan İslam ilk olarak MÜSİAD Sakarya Şubesi'nin Arifiye'de gerçekleştirilen 16. Genel Kurulu'na katıldı.

Bakan İslam, genel kurulda yaptığı açıklamalarda Sakarya'da yerli otomobil için yeni çalışmaların içinde olduklarını açıkladı.

17 ARALIK'IN ZARARINI AÇIKLADI

Genel kurulda konuşma yapan Bakan Ayşenur İslam, 17 Aralık'ta yaşanan gezi olaylarında ülkenin en az 120 Milyar dolar zarara girdiğini açıklarken şu ifadeleri kullandı:

"Gezi olaylarıyla başlayan 17 Aralık darbe girişimiyle devam eden ihanet sürecinin Türkiye ekonomisine maliyeti en az 120 Milyar dolar ölçülebildiği kadar en az. Bundan çok daha yüksek olduğu da bir müddet sonra belki mümkün olacak. Ancak çok şükür Türkiye güçlü iradesi ve ekonomisiyle bu dar boğazı da aşmış durumda."

Bakan İslam, bir ekonomi dergisinde verilen örneğe göre, muhalefet partilerinin Ak Parti hükümetini yıkabilmek için ekonomik kriz çıkarmak istediklerini açıkladı. Bu girişimlerin neredeyse krize yol açacağının altını çizen Bakan İslam,"Muhalefet partilerin Ak Parti hükümetini devirmek için tek çare olarak bir ekonomik kriz çıkmasını öngördüklerini 2013 yazında muhalefetin bu isteğinin neredeyse gerçekleşmekte olduğunu o dönem ABD'deki faiz artışıyla gelişen ekonomilerden sermaye çıkışı yaşandığını, yanı sıra Irak'taki olayların Türkiye'yi zorladığını vurguluyor." şeklinde konuştu.

İŞ ADAMLARINA 'E.F.T' ESPİRİLİ ÇAĞRI

Bakan Ayşenur İslam, konuşmasının sonunda MÜSİAD Genel Kuruluna katılan iş adamlarına yardıma muhtaç ailelere yardım etmeleri konusunda çağrıda bulundu. Çağrı yaparken ufak bir espiri yapan Bakan İslam,"Bütün yatırımların bu dünyaya yapılması hakkaniyetli değildir. Birazcık öbür dünyada E.F.T(para transferi) göndermek lazım. Bu E.F.T'leri hacim olarak genişletelim; ağırlık oalrak ağırlaştıralım, yaygınlaştıralım." ifadelerini kullandı.

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2703269/bakan-islamdan-yerli-otomobil-aciklamasi