Komşu tribünden dostluk çağrısı...

İzmit'in yerel gazetelerinden Kocaeli Gazetesi'nde yer alan haberde Enver Güler'in TV262 ekranlarında yayınlanan Spor41 programında ki açıklamalarına yer aldı.

Güler, iki takımın sadece sportif rakip olması gerektiğini söylerken şu açıklamalarada bulundu.

SPORTİF RAKİP OLMALIYIZ

Allah nurlar içerisinde yatırsın, geçen gün vefat eden iki Ankaragücülü kardeşimizin okumasına katıldık. Orada Sakaryaspor'un tribün liderlerinden Mehmet Ali başkan ile bir süre sohbet ettik. Tabii ki onlarla görüşmeden önce tribünümüzdeki abilerimden de olur aldım. Sohbetimizde Sakaryaspor'da aramızda olan çekişmenin sadece sportif bir rekabet olması gerektiğini söyledim.

İZMİT'TEN BAĞIRSAN SAKARYA'DAN DUYULUR

İki takımın da layık olduğu yerlerin üst ligler olduğunu, bizim arkamızdan gelen gençlere örnek olmamız, tribünlerde şiddete izin vermememiz gerektiğini tartıştık. Buradan bağırsan sesimiz Sakarya'da duyulur. "Gelin, öncü olalım, bizden sonraki nesle, sizin de bizim de ismimiz geçsin, güzel bir ortam sağlayalım" dedim. Sağ olsun onlar da bizim ile aynı düşüncede olduklarını, hatta kendilerine Cizre maçına gelmeleri için yoğun bir talebin olduğunu söylediler.

ONAY ÇIKARSA BUYURUN GELİN

Ben de "Bunun istişarelerini yapın, bize bildirin, biz de durumu Kocaelispor Kulübü'ne anlatalım. Bunun emniyet ayağı da var. Bunları sorar, araştırırız. Onay çıkarsa, buyurun, bizim ile birlikte maçı izleyin. Hatta maçtan 1-2 saat kadar önce tribün liderleri ile bir şey yer ondan sonra tribüne geçeriz" dedim. Kendi aralarında yapacakları istişareden sonra bize dönüş yapacaklar.

KENDİ ŞEHRİNİN TAKIMI DESTEKLENMELİ

Şahsım olarak şu yorumu yapıyorum. Kocaeli ve Sakarya bir birine komşu iller. Yıllarca karşılıklı -Ben de üste olayım, o düşsün- düşünceleri var. Tamam, bunlar sporda olan şeyler ama ben bir kardeşimin kirpiğinin bile yere düşmesini istemem. Bu anlamda düşmanlığa gerek yok. Her şehrin insanı ve taraftarı kendi taraftarını desteklemeli. Benim şahsı düşüncem bu. Kardeşlerimin de aynı düşünceye sahip olacağına inanıyorum.

DOSTLUK KURULMALIDIR

Lider, önde yürüyen değil, liderin durduğu ya da yürüdüğü yer önemli değildir. Lider doğru neyse, güzel neyse onu anlatmalı. Ülkemizde birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu dönemdeyiz. Toparlamak gerekirse Sakarya ile dostluk kurulması lazımdır. Şahsi düşüncem budur.

KAYNAK: KOCAELİ GAZETESİ

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2703462/komsu-tribunden-dostluk-cagrisi