Bugün 3ncü gün. Ömer hala bulunamadı..

Ahmet Çileci Cebeci'den bildiriyor

Taziye çadırı iki oldu
Hendek belediye başkanı Ali İnci, Ömer'in bulunması için her türlü desteğin sağlandığını, tüm elektronik imkanlarında seferber olduğunu söyledi. Kefken-Cebeci sahilineakın eden Hendek halkı, anne G.Fatma Dursun ve baba Numan Dursun'a taziye vermek için plaja akın ediyorlar. Görülmemiş ziyaretçi trafiği yaşananCebeci'ye ziyaretçiler için Kızılay tarafından da bir sahra çadırı kuruldu.

Tatilciler çok dikkatli olsunlar

Havanın aydınlanması ile arama çalışmalarıtekrar başladı. Tüplü ve tüpsüz dalan dalgıçlar, Cebeci mevkiinde her yıl boğulma olayları yaşandığını, tatilcilerin çok dikkatli olmaları gerektiğini ifade ediyorlar.
Cebeci sahilinde KOSKEM-Yalova Su altı Polisi-HAKUT-TRAC ve İstanbul'dab gelen hava taşıtı ve personelinin arama kurtarma faaliyetleri devam ediyor.

Karadeniz adı gibi muamma bir deniz

Arama çalışmalarının aynı hızla devam ettiğini söyleyen dalgıçlar, denizdeki dalganın suyu bulandırdığını bunun da arama çalışmalarını sekteye uğrattığını belirtiyorler. Cebeci halkı ve tecrübeli dalgıçlar "Karadeniz'in aldığı insanları 6 ay boyunca vermediğine şahit olduk" diyerek karadeniz'in Ömer'i aylarca saklayabileceği insanların buna hazırlıklı olmalarını istediler.

Allah kullarını çocuklarıyla imtihan etmesin

Taziyeye gelen yüzlerce Hendek'li, "Allah hiç bir kulunu evletlerı ile sınamasın" diyerek acılı Dursun ailesine sabır diliyorlar.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2703477/bugun-3ncu-gun-omer-hala-bulunamadi