Miniklerden yerli malı haftası kutlaması

Yerli malının öneminin vurgulandığı etkinlikte minikler evden getirdikleri yiyecekleri arkadaşları ile paylaştı. Başlarına taktıkları meyve figürlü şapkalarla etkinliğe katılan minikler renkli görüntüler oluşturdu.

UYGULAMALI OLARAK ANLATTIK

Öğrencilere Yerli Malı Haftası?nın önemini uygulamalı olarak anlattıklarını söyleyen 1/G Sınıf Öğretmeni İmren Bayramoğlu, "Yerli malı kullanmanın önemini bu yaşta öğrencilerimize aşılamalıyız ki, gelecekte yerli malının kullanımına özen göstersinler ve ülke ekonomisine katkı sağlasınlar. Öğrencilerimize bunu uygulamalı olarak anlatmak istedik. Evlerinden getirdikleri yerli yiyecekleri arkadaşları ile paylaşarak ikramda bulundular." dedi.

Öğretmenleri için Şiir Ezberlediler

Öğretmenini çok sevdiklerini söyleyen Elif Kağızmanlı veİrem Kulay Haftanın önemine vurgu yapmak için şiirler okudular. Öğrenciler, Çok heyecanlıyız. Evde annelerimiz bizler için pasta börek yaptı. Mısır patlattı. Yerli meyvelerimizi çantamıza koydu. Biz de şimdi arkadaşlarımızla hep birlikte onları yiyoruz. Arkadaşlarımızla coşku dolu bir yerli malı haftası kutladık"diye konuştular.

Okul Müdürü, Müdür Turan, Yerli malı haftasını ilk kez okulda kutlayan 1. Sınıf öğrencilerin, Yerli malı haftasını kutladı ve haftanın önemine dair çocukları bilgilendirdi ve öğrenci velilerine de "Amaçlarının öğrencilere sevgi, paylaşma ve özgüven aşılamaya çalıştıklarını belirtti. Bunu sadece öğretmenlerle değil, veliler ile birlikte yaptıklarını ifade eden Turan, "Hem zihin hem de kas gelişimleri ile hayata bakış açıları ve arkadaşlık duygusu, birlik beraberlik içerisinde oyun oynamaları, paylaşmayı öğrenmeleri adına çok güzel bir yıl geçirecekler. Bu çocuklar bizlerin geleceğidir. Dolayısı ile çocukları ne kadar iyi yetiştirirsek, ülkemiz güzel günlere yelken açacaktır.", emeği geçen, okul öğretmenlerine, öğrencilere, idarecilere ve velilerimize de ayrı ayrı teşekkür ettiğini kaydetti.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2704168/miniklerden-yerli-mali-haftasi-kutlamasi