13 asker 16 emniyet mensubu 2 sivil ve 1 iş adamı tutuklandı

,SakaryaCumhuriyet Başsavcılığının soruşturması çerçevesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 39 emniyet mensubu, 2 sivil ve 1 iş adamının savcılıktaki sorguları tamamlandı.

Polis memuru S.A, savcılıktaki sorgusunun ardından serbest bırakılırken, 41 şüpheli tutuklama istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Mahkemece ifadesi alınan şüphelilerden iş adamı T.Ç, siviller S.Ç, İ.F, komiser yardımcıları H.T, L.B, M.D ile polis memurları A.Ç, A.R.K, B.Y, B.D, H.A, İ.D, M.E.Ş, M.V, M.Y, S.Y, S.M ve S.E, tutuklandı.

Emniyet Amiri M.Y, komiser yardımcıları A.D, D.M, İ.A, M.Ş ile polis memurları A.K, E.Ö, R.A, A.Ö, A.Y, B.K, E.P, G.P, H.Ö, H.K, İ.K, M.A, Ö.O, T.P, Ü.E, E.P, Z.K ve E.T. adli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla serbest bırakıldı.

Ayrıca Hendek Cumhuriyet Savcılığının başlattığı soruşturma kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru H.Ç, tutuklandı.

- 13 asker tutuklandı

Öte yandan İl Emniyet Müdürlüğü TEM ekiplerinin darbe girişimi gecesine ait görüntüleri inceleyerek yeni deliller elde etmesi üzerineSakaryaCumhuriyet Başsavcılığınca, Kocaeli'de çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla serbest bırakılan 13 astsubay ve uzman çavuş hakkında yeniden yakalama kararı çıkarıldı.

Sakarya genelindeki 15 Temmuz gecesine ait güvenlik kameralarını inceleyen terörle mücadele polisleri, 13 askerden bir bölümünün valiliğegiderken vatandaşlar tarafından durdurulduğunu, bir bölümünün de valilikte kalkışmaya destek verdiğinitespit etti.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınıpSakarya'ya getirilen ve emniyetteki işlemlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlıların savcılık sorgusu tamamlandı.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen astsubaylar M.A.İ ve H.B.D ile uzman çavuşlar A.S, A.E, A.T, E.G, E.A, E.K, R.Ç, S.Y, S.A, R.Ç. ve Y.C. tutuklandı.

Adliyeye böyle sevk edildiler

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2704271/13-asker-16-emniyet-mensubu-2-sivil-ve-1-is-adami-tutuklandi