MHP Pamukova'da Başkan Çakıl oldu

Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) ilçe kongreleri devam ediyor.

Paszar günü Pamukova İlçe Teşkilatının 12'nci Olağan Kongresi gerçekleşti.

İl Başkanı Levent Bülbül ve İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal'ın da katıldığı olağan kongrede Arif Çakıl, 110 delegenin 63'ünün oylarıyla İlçe Başkanlığına seçildi.

Çakıl'ın yönetim listesinde yer alan eski ilçe Başkanı Orhan Sezeri, gençlere fırsat tanımak gerektiğini, bu nedenle aday olmadığını ifde ederek yeni başkanı tebrik etti.

Kongrede İlçe Başkanı seçilen Arif Çakıl ise partililerin ve delegelerin teveccühü ile bayrağı devraldıklarını,bu bayrağı daha yükseklere taşımak için çalışacaklarını ifade etti.

Arif Çakıl Kimdir?

1974 yılında Bilecik'in Osmaneli İlçesinde doğan Arif Çakıl, öğrenimini Osmaneli de tamamladı. 1992 yılında İstanbul da çalışırken Ülkü Ocaklarına üye oldu. Uzun süre Ülkü Ocaklarında çalışan Çakıl, askerlik hizmetini tamamladıktan sonra MHP'ye üye oldu. İşi nedeni ile Pamukova İlçesine yerleştikten sonra Mart 2014 de yapılan yerel seçimlerde Abdullah Bolal'ın MHP Belediye Başkanı adayı ile birlikte Belediye Meclis üyesi adayı oldu. Daha sonra da eski başkan Orhan Sezer'in listesinden MHP İlçe yönetimine seçildi.
Pamukova da Özel bir şirkette çalışan Arif Çalık evli ve 3 çocuk babası.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2704530/mhp-pamukovada-baskan-cakil-oldu