Karadenizde geceyarısı kurtarma!

Karasu Yenimahalle açıklarında dalgalara teslim olan Özden Kardeşler isimli tekne batma tehlikesi geçirdi. 6 mürettebatı ile bir anda dalgaların ortasında kalan tekneye Karasulu balıkçılar yardım etti. Yükünü boşaltan gemi 3 tekne yardımı ile Liman'a çekildi.

Su aldı
Pazar akşamı meydana gelen olayda Özden Kardeşler isimli midye teknesi bir anda dalgaların ortasında kaldı. Yenimahalle'ye sığınmaya çalışan tekne bir anda su almaya başladı. Bir anda yan yatan tekne yardım çağrısında bulundu. Yenimahalleli balıkçıların yardıma koştuğu Özden Kardeşler üç teknenin 2 saatlik çabası sonucu yükünü boşaltarak dalgalara yem olmaktan kurtuldu. Can kaybının yaşanmadı kurtarma operasyonu sonucunda Özden Kardeşler Karasu Limanı'na çekildi.
Derinleştirme şart
Sakarya Nehrinin denizle birleştiği yerin derinleştirilmesi gerektiğini söyleyen Yenimahalle Muhtarı Okan Babahasan, "Tekneler Yenimahalle'ye yanaşamıyor. Burada derinleştirme yapılmadığından tekneler Sakarya Nehrine geçemiyor. Teknelerin limana yaklaşmasına da izin verilmiyor. Bu teknelerin çektiklerine bir çözüm bulunması lazım. Yoksa kışın bu tür olaylar çok yaşanır" dedi.

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2704588/karadenizde-geceyarisi-kurtarma