Kadın çiftçiler yarıştı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca düzenlenen 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' bilgi yarışması Elmas Garden Inn'de düzenlendi. İl, bölge ve ülke finali olarak 3 kademede gerçekleşen yarışmanın Sakarya ayağında ,çeşitli ilçelerden seçilen 14 bayan çiftçi yarıştı.
Yarışmayla ilgili bilgiler veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdullah Keskin, yarışmanın kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen eğitim çalışmalarının sonuçlarını görmek üzere düzenlendiğini belirterek, yarışmaya Adapazarı, Erenler, Serdivan, Akyazı, Karasu, Kaynarca, Söğütlü Sapanca, Pamukova ve Taraklı ilçelerinden seçilen 14 bayan çiftçinin katıldığını anlattı.
'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' bilgi yarışmasını, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Erenler Kaymakamı Mustafa Nazmi Sezgin, Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdullah Keskin'in yanı sıra çok sayıda çiftçi izledi.
Yarışmayı, Karasu ilçesinden katılan bayan çiftçiler kazanırken, 2 Mayıs'ta Bursa'da yapılacak bölge yarışmasında ilimizi temsil etme şansını da elde ettiler.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2704731/kadin-ciftciler-yaristi