Kolip, “Sakaryaspor'un kılına dokundurtmayız”TV264'ün haberinegöre

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, dün Sakaryaspor'un Diyarbakır'da uğradığı muameleyi kesinlikle kabul etmeyeceklerini, sporun amacının dışına çıkarılmasını, futbolcularımızın sahada rakip takım futbolcuları, tribünler taraftarlar ve olaya sadece seyirci kalan maçın hakemlerini kınadıklarını söyledi.

SAKARYASPOR SAHİPSİZ BIRAKILDI

Uzm.Dr. Cihan Kolip, "Sakarya şehri sahipsiz diyoruz. En büyük markamız, gururumuz Sakaryaspor sahipsiz diyoruz. Yönetim yalnız başına bırakılmış diyoruz. Kimse bir adım atmıyor. Sen bu kadar sahipsiz bırakırsan, böyle kötü muamele yapmaya cesarete yeltenenlere fırsat vermiş olursun. Biz buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Yarın Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumuzda da, futbolcularımız sahada doğranırken, tribünden olan biteni seyirci gibi izlemeyiz. Ortalığı ayağa kaldırır, gerekeni yaparız." dedi.

SAKARYASPOR'A ÖYLE BİR SAHİP ÇIKACAĞIZ Kİ!

"Biz bu şehri tribünden sevdik derken sadece sportif bir mesaj da vermiyoruz. Sakaryaspor, Sakaryasporluların sahibi olduğu bir takımdır." Diyen Uzm. Dr. Cihan Kolip, "Sakaryaspor'a saldırmak, maçta futbolcularımızı kesmek kimsenin haddi değildir. Sakaryaspor'a öyle bir sahip çıkacağız ki, ne sahada, ne de saha dışında camiamızın kimse kılına dokunamayacak. Kalıcı gelir kaynakları ile manevi desteklerimiz ile takımımıza öyle bir sahip çıkacağız ki, bizim yerimiz kalıcı olarak Süper Lig olacak." diye konuştu.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2705531/kolip-sakaryasporun-kilina-dokundurtmayiz