Bu fuar iş arayanlar için!

Söz konusu istihdam etkinliğine İlimizin en çok istihdam sağlayan ve işgücü talebinde bulunan 120 firması ile 20'ye yakın kamu ve sivil toplum kuruluşu katılacak.

Ayrıca, düzenlenecek istihdam fuarında işverenlerden alınan 5 bin kişilik açık işgücü ihtiyacı karşılanmaya ve iş arayanlarla eşleştirilme yapılmaya çalışılacak.

Diğer taraftan, iş arayanlarla,üniversite ve meslek lisesi son sınıf öğrencilerine yeni iş fırsatlarının sunulması bakımından düzenlenecek istihdam etkinliği büyük önem taşıyor.

İlimizin vasıflı veya vasıfsız her türlü her işgücüne ihtiyacı olduğuna dikkate alarak, işsizleri, daha iyi şartlarda iş arayanları, engellileri, lise son sınıf öğrencileri ile Üniversite öğrencilerini, İlimizin ve Ülkemizin üretimine, ihracatına ve istihdamına destek olmak için çok sayıda vatandaş fuarda buluşacak.

Ayrıca, ilimizdeki eğitim kurumlarımızın istihdam oranlarının artırılmasıbakımından da istihdam etkinliği bir eksikliği tamamlar nitelikte olacak. Fuarın açılış töreni 12 Mayıs 2016 tarihinde saat 11:00 da Kent Meydanında yapılacak.

Bunun yanında, aynı gün istihdam fuarıyla birlikte , ilimizdeki Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasında saat 14:00'daÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Müdürleri'nin katılımıyla"Çalışma Hayatı ve Sosyal Güvenlik" konulu konferansdüzenlenecek.

Konferansaişverenler, işveren temsilcileri, firma yetkilileri, çalışma hayatı ile ilgili sivil toplum kuruluşları, işadamı dernekleri ile sendika ve oda başkanlarımız davet edildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2705586/bu-fuar-is-arayanlar-icin