Bir uyarı da Erenler için geldi

İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar Kentsel Dönüşüm Projelerinin uzlaşma ve şeffaflık ilkesi içerisinde hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Gürpınar, Hendek Kemaliye Mahallesi'nde yaşanan Kentsel Dönüşüm Projesi krizini yorumlarken, "Halka rağmen proje yaparsanız, o da işte böyle sıkıntı olarak size geri döner" dedi.
[url= http://www.medyabar.com/haber/78890/erenler-belediyesinden-gurpinara-cevap.aspx ]
'Erenler Belediyesi'nden Gürpınar'a cevap' HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ [/url]

Gürpınar şöyle konuştu:

Halka, yani dönüşüm içinde bulunan paydaşlara yeterli bilgilendirme yapılmadan hayata geçirilen uygulamalarda sosyal depremlerin olacağı aşikardır.
Hendek özelinde, bu konuyla ilgili belediye kanadı olan başkan sayın Ali İnci 'Ben herkese gittim, halkın fikrini aldım' diyor. Vatandaşlar ise, 'Bize kimse bir şey demedi' diye serzenişte bulunuyor. Bu konuda kopukluk var. Bu kopukluğun giderilmesi gerekiyor. Olaylara siyasi pencereden bakmadan, yapılacak işlemlerin şehircilik açısından bölgeye ve bölge insanına getireceği fayda-zarar analizi yapılarak, karşılıklı görüşmeler ile bu konu çözüme kavuşturulmalı.

"İyi niyetli olunursa her sorun çözülür"

Hendek Belediyesi de çözüm adına böyle bir görüşmeye hazır olduğunu ifade etmekte...

Temennimiz tarafların en kısa zamanda bir araya gelerek karşılıklı görüş alışverişi ile ortaya çıkan çözümsüzlüğü gidermesidir. Neticede hiçbir sorun çözümsüz değildir, yeter ki problem iyi niyetle çözülmek istensin. Hendek Belediyesinde kentsel dönüşümün başına kamuoyunun güvendiği kişiler getirilmeli. Vatandaşları da buna dahil etmelisiniz. Erenler'de de proje vatandaşa çok net anlatılmadı. Halk ne yapılacağını bilmiyor. Yarın benzer sıkıntıları Erenler'de de yaşayabiliriz. Yaşanmaması için proje açık ve net olarak halka anlatılmalı."

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2705592/bir-uyari-da-erenler-icin-geldi