13 gün oldu. Ama o hala bulunamadı

Psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen Hanife Çobanoğlu'nun 3 Haziran Pazar sabahı erkenden evden ayrıldığı öğrenildi.

Eşinin psikolojik tedavi gördüğünü ve daha önce de günü birlik evden kaçışları olduğunu anlatan acılı eş Kadir Çobanoğlu, "Eşimin hayatından endişe ediyoruz. 3 Haziran sabahı evden ne çantasını ne de başka bir eşya almadan çıkmış. İşyerine gittiğini düşünmüştük. Ancak işyerine de gitmemiş. Evden çıkarken, krem pardesü ve krem etek varmış üzerinde. En son 6 ay önce bir intihar girişiminde bunmuştu. Ona engel olduk ve tedavi görüyordu. İyileştiğini düşünmüştük. Ancak 13 gündür kendisinden haber almıyoruz" dedi.
Annelerini her yerde arayan çocukları ise sosyal paylaşım sitelerinde kayıp ilanları yayınlıyor. Bastırdıkları el ilanları ile kentin dört bir yanında annelerini arayan Murat Çobanoğlu ve Sibel Çobanoğlu, annelerinin hayatından endişe ettiklerini dile getiriyorlar. En son Kocael'inden bir ihbar üzerine Kocaeli'nde annelerini aradıklarını belirten Murat Çobanoğlu, bundan da bir sonuç alamadıklarını belirtti.

Emniyet güçlerinin de arama çalışması yaptığı Hanife Çobanoğlu için gelen ihbarlarda ise herhangi bir sonuca ulaşılamadı.

Annesinin evde olmadığını ilk kendisinin fark ettiğini belirten Sibel Çobanoğlu, "Sabah kalkıp annemin odasına girdiğimde annemin telefonu yatağının altındaydı ve kol çantası askıdaydı. Annemin telefonunu ve kol çantasını evde unutabileceğini düşünerek eşyalarını alıp çalıştığı pideciye gittik. Kendisini çalıştığı yerde olmadığını öğrenince şok olduk ve hemen polise gittik. Kendi canına kıyacağından korkuyoruz. Sürekli konuşmalarında Sakarya Köprüsü'nden atlayacağını dile getiriyordu. Bir an önce annemizin bulunmasını istiyoruz ve yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2706511/13-gun-oldu-ama-o-hala-bulunamadi