Ak Kadınlar Sakarya'da kaç kişi?

MEDYABAR.COM -

Kaan GÜMÜŞEL

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ve ana kademe İl Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci ile birlikte Medyabar ve Radyo264'ü ziyaret etti.
Ziyarette Radyo264 yorumcusu sakaryadantaraf.com'dan Raif Ugan da hazır bulundu.

İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, il genelinde yaptıkları çalışmayı anlatırken Sakarya'da kaç kadının partilerine üye olduğunu da açıkladı.

Hatipoğlu'nun verdiği bilgiye göre ilimizde 62 Bin 900 kadın Ak Parti'ye üye...
Erkeklerle birlikte toplan üye sayısı ise 148 bin dolayında.

Genel çalışmaları ile ilgili bilgi veren Hatipoğlu, "Ana kademede olduğu gibi kadın kollarında da mahalle başkanları vardır. Biz sürekli yönetimimiz ve mahalle temsilcilerimizle toplantılar yapıyoruz. 2 yıl önce üye sayımız 52 bin dolayındaydı, bunun üzerine 10 bin daha koyduk. İl kadın nüfusuna oranda yüzde 18'lerdeyiz. Bunu yüzde 25'e çıkarmayı hedefliyoruz. Partimizin Teşkilat Performans Sisteminde (TPS) 3 aydın peş peşe 1. sıradayız. Daha önce de sürekli ilk sıralardaydık. Bunun sebebi Sakarya'da kadın kollarının her zaman sahada çalışmasıdır. 2014 yerel seçimleri öncesi 63 gün, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi 33 gün, 7 haziran öncesi 2 aya yakın ve 1 Kasım seçimleri öncesi de bu kadar süre sahada aktif olarak çalıştık. Partimizin başarısına elimizden gelen en büyük katkıyı sağlamak için çalışıyoruz" dedi.

Hatipoğlu, yeni projeleri kapsamında 62 bin 900 kadın kolları üyesini de evlerinde ve işyerlerinde tek tek ziyaret edeceklerini söyledi.

Şehirle ilgili çalışmaları da değerlendiren Hatipoğlu, "Biz Kadın Kolları olarak üyelerimiz aracılığıyla il genelindeki tüm kadınlara ulaşmaya çalışıyoruz. Kadınlarımızın, çocuklarımızın sorunlarının çözümü için kurumlarla bağlantıyı sağlıyoruz. Yardım ihtiyaçlarınıüyelerimiz arasındaki kampanyalar ve partimizdeki hayırseverler aracılığıyla karşılıyoruz. Bu gibi durumlarla ilgili sıkıntısı olanların bize ulaşmasını da istiyoruz" diye konuştu.

Ziyarette Medyabar ve Radyo264'ün çalışmaları da konuşuldu.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2706553/ak-kadinlar-sakaryada-kac-kisi