Cinayetin ardından intikam çıktı!

Akyazı Taşburun Mahallesi'nde Markette İşlenen Cinayetin Zanlıları Erbay F. ve İlyas F. İsimli Zanlılar Yakalandı.Faillerin yakalanması için Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü müşterek çalıştı. Jandarma ve Emniyet failleri yakalamak için özel ekip kurdu.
Firari zanlılardan Erbay F. 09 Eylül 2018 tarihinde Çanakkale Biga'da, İlyas F. 10 Eylül 2018 tarihinde Kocaeli Karamürsel'de yakalandı...

Süreç
Tarihler 2018 yılının Mart ayını gösteriyordu; Alper A. isimli şahıs, İlyas F ve Erbay F isimli şahısların ağabeyi olan Coşkun Furuncu'yu 04 Mart 2018 tarihinde Akyazı İlçe Merkezinde silahla ateş ederek vurması neticesinde Coşkun Furuncu 07 Mart 2018 tarihinde kaldırılmış olduğu hastanede hayatını kaybetmişti.

Bu olay sonrası Alper A. isimli şahıs Coşkun Furuncu cinayetini kendisinin işlediğini beyan ederek adli makamlara teslim oldu. Alper A. isimli şahıs şuan Ferizli L Tipi Cezaevinde tutuklu olarak bulunmaktadır.

Tarihler 2018 yılının Ağustos ayını gösteriyordu; Mart ayında meydana gelen olayın intikamını almak amacı ile 29 Ağustos 2018 tarihinde saat 23.00 sıralarında Akyazı ilçesi Taşburun Mahallesi'ne otomobil ile gelen İlyas F. ve Erbay F. isimli şahıslar; Bilgin Market isimli işyerinde gördükleri Alper A. İsimli şahsın akrabası olan Mustafa F.'ye av tüfeği ve tabanca ile silahlı saldırıda bulundu.

Açılan ateş sonrası market sahibi Yunus Bilgin ve Mustafa F. isimli şahıslar yaralanmış; olay sonrası market sahibi dört çocuk sahibi Yunus Bilgin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.Olayın zanlıları oldukları anlaşılan İlyas F. ve Erbay F. Akyazı Taşburun Mahallesine saldırı için geldikleri araç ile olay yerinden hızla uzaklaşarak izlerini kaybettirmişlerdi.

Firariler takipte

Firarileri yakalamak üzere Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ile Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü müşterek çalışmak üzere özel ekipler oluşturdu.
İlk araştırmalar neticesinde 02 Eylül 2018 tarihinde Akyazı/Taşburun Mahallesinde meydana gelen olaya iştirak eden Barış Ş., Semih B. ve Samet B. gözaltına alınmış, Barış Ş. ve Semih B. tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderilirken Samet B. adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı.
Bu iş için kurulan özel ekipler tarafından bulunan yeni bulgu ve bilgiler neticesinde firari zanlılardan Erbay F.' nin Bolu ilinde saklandığını duyumu alınınca; 07 Eylül 2018 tarihinde Bolu ve Mudurnu İlçesinde Erbay F.'ye yardım ve yataklık eden Harun Y. Mustafa T. ve Hasan K. isimli şahıslar gözaltına almış,
Harun Y. ve Mustafa T. isimli şahıslar tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderilmiş, Hasan K. isimli şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Her geçen dakika firarilerin aleyhine işliyor, kıskaç daralıyordu.

Zanlılardan biri Taraklı'da;Jandarmanın 09 Eylül 2018 tarihinde Taraklı'da yapmış olduğu operasyon sonrasında yine Erbay F. isimli firariye yardım ve yataklık yapan Abdullah A., Enes A. ve Fatih D. isimli şahıslar gözaltına almıştır. Gözaltına alınan Abdullah A. ve Enes A. isimli şahıslar tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderilmiş, Fatih D. isimli şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı.
Firari Erbay F. takip edildiğini biliyor ve yakalanmamak için sürekli yer değiştiriyordu.
Firari Zanlı Taraklı'nın ardından kendisine mesken olarak Düzce ilini seçtiğinin tespiti üzerine Jandarmanın buradaki takibi sonrasında Cemil S. isimli şahıs yardım ve yataklıktan gözaltına alınarak sorgusuna başlanmıştır.
Tüm bu olaylar sonrasında bu bölgede barınamayacağını anlayan Erbay F. bir firmaya ait otobüs ile Çanakkale'ye kaçtığı duyumu sonrası Biga İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile irtibata geçilerek otobüs Biga'da durdurulmuş, Erbay F. üzerinde bulunan silah ve silaha ait mermiler ile 09 Eylül 2018 tarihinde yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Jandarma Takibini İki Koldan Yürütüyordu.

Birbirlerinden ayrıldıkları bilgisine ulaşan ekipler, her iki firariyi de takibe aldı. Israrlı takipler sonucunda diğer firari İlyas F. ise 10 Eylül 2018 tarihinde kurulan koordine ve bilgi paylaşımı neticesinde Yalova İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından Kocaeli Karamürsel ilçesinde bulunan bir Restoran da kendisine yardım ve yataklık eden Hüseyin Ö. ile birlikte yakalanmıştır.
Ayrıca firari şahısların kardeşi olan Armağan F.'nın her iki şahsında kaçmasında ve saklanmasında yardım ettiği alınan ifadeler, bilgi ve bulgularla kesinleşmesi üzerinde şahısta 10 Eylül 2018 tarihinde yakalanarak gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece yardım ve yataklıktan tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine konulmuştur.

Bu olayın faillerinin yakalanabilmesi için 10 günlük süre içerisinde 2'si olayın faili olmak üzere yardım ve yataklık yapan 14 kişi gözaltına alınmış, gözaltına alınanlardan 9' kişi tutuklanmış, 5 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

Yakalanan firari zanlılar Erbay F. ve İlyas F. isimli cinayet zanlıları adli işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderilmiştir.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2706570/cinayetin-ardindan-intikam-cikti