‘İnançla Açıyoruz Kanatlarımızı' Paylaşım Zirvesi

Proje Okulları Paylaşım Zirvesi'ne katılan MEB DinÖğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul,İl Milli Eğitim Müdürlüğünün önderlik ettiğiproje paylaşım zirvesinin çok kıymetli bir adım olduğunu, proje okullarımızda yürütülmekte olançalışma süreçlerinin paylaşımınınyeni ve değerli pek çokçalışmaya zemin oluşturacağına inandığını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da toplantıda yaptığı konuşmasında; "Çocuklarımızı Çift Kanatlı yetiştireceğiz. Bir Kanadındaİlim İrfanla güçlendireceğimiz, Elif gibi dimdik durmalarını sağlayacak şahsiyetleri, diğer kanadındaAllah'ınmerhametine ve koruyuculuğuna olaninançlarıile huzur buldukları manevi değerlerimize teslimiyetleri olacak." dedi.

Durmuş, 2023 Eğitim Vizyonu'nun temel amacının; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek olduğunu belirterek, projede geliştirilen faaliyetlerin Bilim, Erdem ve Ahlak felsefesinden ilham alınarak hazırlandığını kaydetti.

Zirvenin yapılış amacı ile ilgili bilgilendirmeye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Dairesi Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi yaptı.

Bilecik, Bursa, İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Yalova, Düzce, Edirne, Balıkesir, Bolu ve Sakarya'dan zirveye katılan proje okulları; Akademik Başarı,Din Öğretimi,Bilimsel Araştırma,Kurumsal Kapasite Arttırma Çalışmaları, Sportif-Sosyal-KültürelFaaliyetler, Uluslararası Projeler alanlarında sunumlarını yaptılar, değerlendirmelerde bulundular.

Sakarya Vizyon 2023 Proje Okulları Paylaşım Zirvesi, Projelerin Değerlendirmesi, DinÖğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul'un katılımcılar ile soru cevap şeklinde sohbeti ve katılım belgelerinin takdimi iletamamlandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2706610/inancla-aciyoruz-kanatlarimizi-paylasim-zirvesi