MBD'den Muhsin Yazıcıoğlu panosu

Liselerde görseller ve yazılarla yapılan çalışmalarda ölümünün 10. yılında Muhsin Yazıcıoğlu gençler tarafından anıldı. Milli Birlik Ve Düşünce Derneği Ortaöğretim Teşkilatı Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu'nu aşağıda yazılan ifadelerle andılar.

"Biz ki, Vatanı sevmenin çilesini çeken, Biz ki, Namlusunu halka çeviren tanka selam durmayan, Biz ki, Bir kar tanesi olsa Mekke'ye düşmek isteyen, Biz ki, Zulüm Azrail olsa da hep Hakk'ı tutan, Biz ki, Suçsuz yere hücre yatıp da ne kaderine ne de devletine küsen, Biz ki, Toprağı saksıda, köylüyü sinemalarda, çileyi edebiyat kitaplarında okumayan, içinde yaşayan, içinden gelen, Biz ki, İki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayat için bu kadar fırıldak olmaya gerek yok diyen, Biz ki, İnanmadığım yolda milyonlarla yürüyeceğime inandığı yolda tek başına yürüyen, Biz ki, Haksız bir davada zirve olmaktansa haklı bir davada zerre olmayı tercih eden, Biz ki, Kendisine elini uzatan adamın, "Ben bu köyün delisiyim."
demesine karşılık "Biz de bu vatanın delileriyiz." diyerek karşılık veren, yiğt adam, ebedi liderimiz, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu!nun ölümünün 10. yılında saygı sevgi ve özlemle anıyoruz." dedi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2706756/mbdden-muhsin-yazicioglu-panosu