İşte kulislerdeki CHP Milletvekili aday adayları

MEDYABAR.COM-ÖZEL Son haftalarda CHP Milletvekili Engin Özkoçun İl başkanını değiştirmek istediği ve bunla ilgili birkaç adayın şanslı olduğu yazıldı, lakin bu isimler adayım, yada aday değilim diyerek bir açıklamada bulunmadılar.

Siyasi kulislerde,Siyasi etik gereği ismi geçen kişiler, aday değillerse bunu beyan etmeli, adaylarsa da bu konuda ki düşüncelerini paylaşmalılardır sesleri yükselirken, maalesef isimi telaffuz edilenlerden hiçbir açıklama gelmedi.

Kulislerde, bir İl başkanı varken bu dedikoduların çıkması, CHP deki bölünmüşlüğün kanıtı olarak gösterilirken, bunda CHP İl Başkanı Oğuz Curoğlunun da hatası olduğu söyleniyor.

Coroğlunun sabah istifa edeceğim dediği, öğlen göreve devam kararı aldığı, akşam ise istifa etmem gerek söyleminde bulunduğu dillendirilirken, Curoğlunun bu tutumu karşısında, İl başkanlığı için yeni isimler ortaya atılmasının doğal olduğu konuşuluyor.

Milletvekili genel seçimleri yaklaşırken şimdi merak edilen CHP de Milletvekili Adaylarının kimler olacağı ?

CHP kulislerine göre, Engin Özkoç, Aydoğan Sezer, Ümit Usal, Gürkan Canol, Ayça Taşkent, Ecevit Keleş, Selçuk Gedikli, Esen Kutluata,Füsun Çetin, Nejdet Çakar, Erdoğan Isır?ın milletvekili aday adayı olacağı belirtiliyor.

2009 Milletvekili Seçimlerinde de buna benzer kadro aday olduğu, yıllardır hep aynı isimlerin, seçimden seçime sahaya indikleri, masa başlarında görev dağılımı yaptıkları, Ankarada da birkaç tanıdık isimin desteğini alarak aday olmak gayreti içinde oldukları konuşuluyor.

CHP de bu isimlerin sözde hepsi birbirini seven kişiler olduğu, fakat ufacık bir görüş ayrılığında birbirlerini Facebokk arkadaş listesinden çıkarttıkları konuşuluyor.

CHP içinde çalışan ve tarafsız duran kişilerle ise yeni iki isim ortaya atıyorlar. Bu siyasiler, hep aynı kadroların birbirleriyle yarışmasından bıktıklarını dile getiriyor

CHP tabanı ise CHP Kadın Kolları Başkanı Füsun ÇETİN ve Pamukova Belediye Başkanlığı seçiminde yıldızı parlayan Erdoğan ISIR çalışmaları ile dikkat çektiğini , artık hizipçilik istemediklerini, çalışanın hak ettiği yere geleceğini dile getiriyorlar.

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2707644/iste-kulislerdeki-chp-milletvekili-aday-adaylari