'Hayvancılığın yıldızı gün geçtikçe parlıyor'

Veteriner Hekim Mustafa Yıldız; "Ülkemizdeki hayvancılık politikalarının eksikliğine rağmen hayvancılıktaki kar durumu gittikçe yükselmektedir.Her ne kadar toplumumuzda çalışma şevkinin anlamsız düşüşüne rağmen bu sektörün ciddi getirisi, son günlerde tavan yaptı.Biz veteriner Hekimler köyde oturan yada köy statüsü bozulmayan beldelerde oturup imkanı olan ve zamanı olan herkese hayvancılığı tavsiye ediyoruz.

Günümüzde tek bir işten geçim yapmak zor.Günde ayrılacak dört saatle ki; bunun iki saati sabah iki saati akşam olmak üzere hayvanların bakımı ve beslemesi rahatlıkla yapılabilir.Hayvancılıktan elde edilecek para ile birey her türlü ihtiyacını karşılamaya muktedir olur.

Köyden kente göçün devam ettiği bu günlerde ,boşalan köyler ,köyde oturup sütü marketten alan köylümüzün, artik aklını başına toplayıp daha ciddi çalışıp üretmesinin zamanı geldi ,geçiyor.

Hayvancılıktaki getiri sektor yonunden bakıldığında getirisi en yükseklerden biridir.Asgari ücretle çalışıp geçimini zar zor temin eden ,hayatını kira köşelerinde tamamlayan insanımız ,alternatif olarak hayvancılık yaptığında çok daha fazla kazanc temin edecektir.Geçimini daha rahat yapabilecektir."

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2708271/hayvanciligin-yildizi-gun-gectikce-parliyor