Eğitim-Bir-Sen toplantılarına devam ediyor

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi teşkilat toplantıları kapsamında Ferizli'nin ardından Serdivan'da da kurum temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya Şube Yönetim Kurulu, Serdivan İlçe Temsilciliği Yönetimi ve kurum temsilcileri katıldılar.

Toplantıda konuşan Şube Başkanı Murat Mengen, bu yıl bin yeni üye ile Sakarya'da 5 bin üyeye ulaşmayı hedeflediklerini vurguladıklarını, ziyaret edilmedik ilçe köy ve okul bırakmayacaklarını söyledi.

Mengen, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Memur-Sen'in 1 Milyon üye hedefine yönelik olarak biz de ilimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimizden sapmadan yılmadan toplu sözleşme kazanımlarımızı ve ülkemiz üzerine kurduğumuz hayallerimizi tüm öğretmen ve memur arkadaşlarımıza anlatacağız. İlçe teşkilat toplantılarımız devam edecek. Teşkilat toplantıları dışında okul idarecileri ile toplantılar yapacağız. Okullarımızı ziyaret edeceğiz. Öğretmen arkadaşlarımızı dinleyeceğiz dedi.

1 Kasım seçim sonuçlarından istikrar çıktığını vurgulayan Mengen, Kamu görevlilerinin tüm taleplerinin yerine getirilmesini beklediklerini belirterek, "1 Kasım 213 kazanım elde ettiğimiz Toplu Sözleşme'yi de yakından ilgilendiriyordu. Çıkan sonuç bizim açımızdan sevindirici. Şimdi; Cuma Namazı için izin süresinin arttırılması, sözleşmeli ve 4/C'lilerin kadroya geçişi, ek gösterge adaletsizliklerinin düzeltilmesi, silahlı kuvvetler ve emniyet bünyesindeki sivil memurların mağduriyetlerinin giderilmesi başta olmak üzere 3.Dönem Toplu Sözleşmenin içeriğinde yer alan çalışma konularındaki uzlaşmayı kazananıma dönüştürme vaktidir. Vakit demokratik hukuk devleti noktasında sırtımızda kambur olan kamu görevlilerine yönelik grev ve siyaset yasaklarını sona erdirme vaktidir. Hepsinin takipçisiyiz" dedi.

Mengen son olarak , Sakarya'da 5 bin üye için hep beraber kolları sıvıyoruz ve bugünden tezi yok çalışmalara başlıyoruz dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2708469/egitim-bir-sen-toplantilarina-devam-ediyor